Remont dróg dla rolników
Gmina Lubań zakończyła kolejną drogową inwestycję – już od 27 maja 2015 roku, rolnicy mają do dyspozycji kolejny odcinek nowej drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Henrykowie Lubańskim i Nawojowie Śląskim.

W dniu 21 listopada 2014 r. Gmina Lubań złożyła wniosek o przyznanie pomocy finansowej na realizację zadania pn.: „Henryków Lubański droga dojazdowa do gruntów rolnych” i „Nawojów Śląski droga dojazdowa do gruntów rolnych” do Inspektora Terenowego w Jeleniej Górze. Po pozytywnej weryfikacji wniosku w dniu 9 kwietnia 2014r. podpisana została umowa przyznania pomocy. Komisyjny odbiór zrealizowanych zadań nastąpił w dniu 15.06.2015r. z udziałem Przedstawiciela Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Zadania zostały wytypowane do realizacji z uwagi na stan istniejącej nawierzchni, który nie pozwalał na bezpieczny przejazd z uwagi na liczne nierówności, dziury, koleiny oraz brak prawidłowego odwodnienia.

Zrealizowany zakres robót dotyczy odcinka drogi o długości 1100mb zlokalizowanej w Henrykowie Lubańskim oraz odcinka w Nawojowie Śląskim o długości 400mb, który obejmował kompleksową przebudowę pełnej drogi wraz z wzmocnieniem rowów, przepustami rurowymi, ścianami oporowymi i nawierzchnią z mieszanki mineralno-bitumiczną.

Wymienione zadania zostały wykonane dzięki dotacji z budżetu Województwa Dolnośląskiego w ramach środków przeznaczonych na ochronę, rekultywację i poprawę jakości gruntów rolnych. Całkowita wartość zadania pn. „Henryków Lubański droga dojazdowa do gruntów rolnych” wyniosła 296 007,78 zł, udział przyznanej dotacji to 233 100,00 zł. Natomiast zadanie pn. „Nawojów Śląski droga dojazdowa do gruntów rolnych” wyniosło 119 113,50 z czego 84 000,00 to kwota dofinansowania.

Zmodernizowane drogi zapewnią bezpieczny i wygodny dojazd do pól, poprawiając warunki pracy rolników w każdych warunkach pogodowych. Wpłyną na lepsze warunki komunikacyjne na terenach wiejskich i ułatwią transport rolniczy.

Droga w Nawojowie Śląskim przed inwestycją:

Droga w Nawojowie Śląskim po inwestycji:

Droga w Henrykowie Lubańskim przed inwestycją:

Droga w Henrykowie Lubańskim po inwestycji:

01 07 2015

Nowy plac zabaw w Radostowie Górnym

Od 1 grudnia 2017 r. obowiązują nowe kwoty przychodów decydujące o zmniejszeniu lub zawieszeniu świadczeń emerytalno-rentowych

Listopadowa Sesja Rady Gminy Lubań