XXI Sportowy Turniej Miast i Gmin 2015 r.
W dniach 26 maja - 1 czerwca, każdy mieszkaniec mógł wziąć udział w zajęciach ruchowych, które odbywały się na terenie Gminy Lubań. W tym roku Gmina uczestniczyła w XXI Sportowym Turnieju Miast i Gmin 2015 r. w ramach VII Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich. Głównym celem projektu jest aktywizacja ruchowa jak największej liczby mieszkańców danego obszaru administracyjnego.

W tym roku –harmonogram turnieju obejmował 77 różnorodnych zajęć ruchowych, przeprowadzonych przez 7 dni w 8 miejscowościach. Uczestnicy mogli rywalizować w różnych dyscyplinach sportowych m.in. tenisie ziemnym, siatkówce, czy unihokeju. W programie znalazł się raj rowerowy, rozgrywki gier zespołowych, konkurencje rekreacyjne dla dorosłych i seniorów, testy sprawnościowe oraz test Coopera. Rozgrywki przeprowadzano z podziałem na kategorie wiekowe.

Dzięki zaangażowaniu organizatorów - koordynatorce projektu Emili Łamasz i animatorom z terenu Gminy Lubań oraz uczestników imprez, zawodów – Gmina Lubań zajęła 14 miejsce w grupie II (od 5 tys. do 7,5 tys. mieszkańców) w klasyfikacji generalnej VII Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich i I miejsce w Województwie Dolnośląskim. Jest to wielkie wyróżnienie, zwłaszcza, że startujących w Grupie II było aż 126 jednostek.

Uzyskany wynik, świadczy o tym, że nasi mieszkańcy chętnie podejmują wszelkiego rodzaju aktywność fizyczną. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, oddanie i pasje oraz za promowanie szeroko pojętej aktywności fizycznej w środowisku lokalnym.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze zbiorczymi wynikami STMiG.
Klasyfikacja generalna VII Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich - XXI Sportowego Turnieju Miast i Gmin

03 08 2015

Schronisko dla zwierząt