Zielony Rower w Pisarzowicach
I znowu nadszedł czas na „Zielony Rower” czyli cykliczne zajęcia z edukacji leśnej organizowane przez Nadleśnictwo Świeradów Zdrój. Gimnazjum Publiczne im. Aleksandra Fredry w Pisarzowicach już 6 raz bierze udział w tych warsztatach.

W zajęciach uczestniczyli uczniowie klasy drugiej, którzy pod kierunkiem nauczyciela biologii Pani mgr Lucyny Janusz przygotowali niespodziankę edukatorowi i zaskoczyli go tym, że w pierwszej części zajęć to oni prezentowali swoje umiejętności i wiedzę. Pokazali kilka scenek na temat instrukcji praktycznego obliczania wieku drzewa, przedstawili poradnik świadomego grzybiarza, zgadywali odgłosy zwierząt leśnych, przeczytali swoje opowiadanie o przygodach w lesie oraz pokazali, że nie wolno zostawiać śmieci w lesie.

Edukator, leśniczy Pan Łukasz Bagiński z Nadleśnictwa w Wołowie był pod dużym wrażeniem wiedzy naszych wychowanków. Następnie przystąpił do swoich warsztatów., opowiadając o życiu leśnych zwierząt i roślin. Ponadto, przedstawił okazy różnych trofeów myśliwskich w tym grandle, czyli zęby łani jelenia.

Na zakończenie uczniowie zasadzili w parku szkolnym sadzonkę dębu otrzymaną od Nadleśnictwa w Świeradowie.
Uczniowie, nauczyciel oraz edukator byli bardzo zadowoleni warsztatów, dzięki którym poszerzyli swoją wiedzę i środowisku leśnym, zależności ekologicznej czy pracy leśników.

17 09 2015

Schronisko dla zwierząt