biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1008606

 

 

Ogłoszenia    Rada Gminy    Przetargi    Obwieszczenia          

Aktualności


Znajdź...

 

Zielony Rower w Pisarzowicach
I znowu nadszedł czas na „Zielony Rower” czyli cykliczne zajęcia z edukacji leśnej organizowane przez Nadleśnictwo Świeradów Zdrój. Gimnazjum Publiczne im. Aleksandra Fredry w Pisarzowicach już 6 raz bierze udział w tych warsztatach.

W zajęciach uczestniczyli uczniowie klasy drugiej, którzy pod kierunkiem nauczyciela biologii Pani mgr Lucyny Janusz przygotowali niespodziankę edukatorowi i zaskoczyli go tym, że w pierwszej części zajęć to oni prezentowali swoje umiejętności i wiedzę. Pokazali kilka scenek na temat instrukcji praktycznego obliczania wieku drzewa, przedstawili poradnik świadomego grzybiarza, zgadywali odgłosy zwierząt leśnych, przeczytali swoje opowiadanie o przygodach w lesie oraz pokazali, że nie wolno zostawiać śmieci w lesie.

Edukator, leśniczy Pan Łukasz Bagiński z Nadleśnictwa w Wołowie był pod dużym wrażeniem wiedzy naszych wychowanków. Następnie przystąpił do swoich warsztatów., opowiadając o życiu leśnych zwierząt i roślin. Ponadto, przedstawił okazy różnych trofeów myśliwskich w tym grandle, czyli zęby łani jelenia.

Na zakończenie uczniowie zasadzili w parku szkolnym sadzonkę dębu otrzymaną od Nadleśnictwa w Świeradowie.
Uczniowie, nauczyciel oraz edukator byli bardzo zadowoleni warsztatów, dzięki którym poszerzyli swoją wiedzę i środowisku leśnym, zależności ekologicznej czy pracy leśników.

17 09 2015


 AKTUALNOŚCI

Schronisko dla zwierząt

OGŁOSZENIA

IX Tydzień Sportu dla Wszystkich

RADA GMINY

Odbyła się XXIV Sesja Rady Gminy Lubań

GOKiS

Nauka gry na gitarze