Ruszyła budowa szatni w Radostowie Średnim
Od nowego sezonu piłkarskiego zawodnicy klubu LZS Radostów będą mogli korzystać z nowej szatni, która zostanie wybudowana przy tamtejszym obiekcie sportowym w Radostowie Średnim.

Od października do końca grudnia ruszy budowa szatni (stan surowy). W ramach podpisanej umowy z wykonawcą, planuje się do wykonania roboty ziemne, fundamenty, roboty murowe, roboty żelbetowe, posadzki na gruncie ( chudy beton), stolarka okienna i drzwiowa, trzony kominowe wentylacyjne, więźba dachowa oraz pokrycie dachu. Całkowita wartość zadania inwestycyjnego wyniesie 115 977, 55 zł.

Z nowego obiektu cieszyć się będą sami zawodnicy klubu. Po wielu latach funkcjonowania w spartańskich warunkach, w końcu doczekają się szatni z prawdziwego zdarzenia. Przez długi czas piłkarze korzystają z kontenerów, które są już wyeksploatowane.

Budowa pomieszczenia dla klubu przyczyni się to do zapewnienia otwartości i dostępności przestrzeni publicznej dla dzieci i młodzieży. Poprzez realizację tego celu, powstanie miejsce dla wszystkich, gdzie uczestnicy będą mieli możliwość podejmować wszelkiego rodzaju aktywność fizyczną, będzie to miejsce, które wpłynie pozytywnie na rozwój pod względem rekreacyjnym i zaspokoi potrzeby sportowe wiejskiej młodzieży.

Nie trzeba dodawać, że takie zaplecze socjalne było zawodnikom bardzo potrzebne. Jednak nie jest to koniec realizowanych zadań, ponieważ w przyszłym roku rozpocznie się etap wykończenia szatni wraz z przyłączami. Zakres prac będzie obejmował instalacje wodno-kanalizacyjną oraz instalację energetyczną.

15 10 2015

Schronisko dla zwierząt