Kolejne siłownie pod chmurką czekają !!!
Aktywność fizyczna w dzisiejszych czasach stała się nieodzownym elementem dnia codziennego. Jednak dzisiejsza rzeczywistość ma swoje prawa. Na co dzień trzeba walczyć o chwilę na rekreację i aktywność fizyczną, która jest niezbędna dla naszego zdrowia. Aby nasi mieszkańcy mieli możliwość choć na chwalę poczuć sportowego ducha na terenie Gminy Lubań montowane są urządzenia tworzące siłownie zewnętrzne, które cieszą się coraz większą popularnością. Nic dziwnego - ćwiczenia na tych urządzeniach są łatwe, a dodatkową korzyścią jest przebywanie na świeżym powietrzu.

Proces tworzenia kolejnego takiego placu fitness zakończył się właśnie w miejscowości Radostów Średni i Nawojów Śląski. W dniu 21 października 2015 roku odbył się komisyjny odbiór zadania. Pierwszy z nich utworzony został przy boisku sportowym w Radostowie Średnim, natomiast drugi usytuowany jest w przy wiacie w Nawojowie Śląskim, gdzie zwiększy atrakcyjność okolicy wsi, ponieważ będzie uzupełnieniem istniejącej infrastruktury na placu rekreacyjnych.

Poprzez realizację zadania p.n.: „Aktywnie na co dzień – budowa bazy rekreacyjnej w Gminie Lubań: place fitness w Radostowie Średnim i Nawojowie Śląskim”, umożliwiliśmy mieszkańcom spędzenie czasu w sposób kreatywny poprzez ćwiczenie na profesjonalnym sprzęcie. Koszt zadania wyniósł 69 027,00 zł z czego 25 000,00 zł to dofinansowanie w ramach konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi”.

Oba place fitness wyposażone zostały w najlepszy sprzęt do ćwiczeń. Na obiektach znalazły się urządzenia takie jak: piechur, orbitrek, stepper, ławka skośna, motyl klasyczny, wyciąg górny, twister, wyciskanie siedząc oraz wioślarz i jeździec. Zamontowane urządzenia z całą pewnością dostarczą mnóstwo przyjemności korzystającym a przy tym są bezpieczne oraz ogólnodostępne dla wszystkich mieszkańców Gminy Lubań.

Tak wyposażone siłownie zewnętrzne pozwolą na systematyczne i regularne ćwiczenia fizyczne dla mieszkańców Radostowa i Nawojowa Śląskiego, którzy na co dzień nie mieli dostępu do tego typu siłowni, jakimi dysponowały pozostałe miejscowości Gminy Lubań.

Mamy nadzieje, że z siłowni zewnętrznych korzystać będą osoby młode, ale również dużym zainteresowaniem cieszyć się będą wśród seniorów i dzieci. I taki też przyświecał cel gminie - umożliwienie wszystkim, niezależnie od wieku i umiejętności, dostępu do atrakcyjnej formy aktywności fizycznej na świeżym powietrzu.

Plac fitness w Radostowie Średnim:

Plac fitness w Nawojowie Śląkim:

26 10 2015

Schronisko dla zwierząt

Spotkanie informacyjne pt. „Inwestycje badawczo-rozwojowe i usługi szkoleniowe dla firm”

Odbyła się XXIV Sesja Rady Gminy Lubań