biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1250715

 

 

Ogłoszenia    Rada Gminy    Przetargi    Obwieszczenia          

Aktualności


Znajdź...

 

Obchody Święta Niepodległości w Gminie Lubań
11 listopada to dla Polaków jedna z najważniejszych dat w kalendarzu. To właśnie 11 listopada 1918 r., po 123 latach zaborów, nasz kraj znów pojawił się na mapie Europy. Tego też dnia w Gminie Lubań świętowano 97-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

W tym roku uroczystości odbyły się w Radogoszczy, a rozpoczęły się mszą św. za Ojczyznę w kościele p.w. Matki Bożej Królowej Polski. W obchodach wzięli udział samorządowcy, poczty sztandarowe organizacji kombatanckich i szkół oraz mieszkańcy.

Tuż po mszy, władze Gminy Lubań, przedstawiciele rady, delegacje jednostek administracyjnych oraz szkół złożyli kwiaty pod krzyżem. Dalsze uroczystości odbyły się w świetlicy wiejskiej, gdzie mieliśmy przyjemność obejrzeć program artystyczny w wykonaniu najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Jako pierwsze wystąpiły dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radogoszczy z programem pt. „Kocham cię Polsko”, którym nie tylko podkreśliły rangę tego ważnego dla nas dnia, ale także, poprzez taniec i śpiew, wyraziły radość bycia Polakami .

W nastrój zadumy i refleksji wprowadził nas kolejny punkt programu jakim był montaż słowno–muzyczny pt. „Żeby Polska była Polską”, przygotowany przez uczniów Gimnazjum im. A. Fredry w Pisarzowicach oraz grupy wokalne Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu. Młodzież przybliżyła zebranym najważniejsze wydarzenia w historii naszego kraju od czasu zaborów, a piosenki patriotyczne w wykonaniu dzieci podkreśliły radosne brzmienie Święta Niepodległości.Zwieńczeniem uroczystości był znakomity występ Klubu Seniora Radostowianie, w którego wykonaniu usłyszeliśmy kilka mniej lub bardziej znanych pieśni niepodległościowych.


18 11 2015


 AKTUALNOŚCI

Zakończyły się inwestycje drogowe na terenie Gminy Lubań

OGŁOSZENIA

ANKIETA

RADA GMINY

Radni obradowali

GOKiS

Nauka gry na gitarze