Obchody Święta Niepodległości w Gminie Lubań
11 listopada to dla Polaków jedna z najważniejszych dat w kalendarzu. To właśnie 11 listopada 1918 r., po 123 latach zaborów, nasz kraj znów pojawił się na mapie Europy. Tego też dnia w Gminie Lubań świętowano 97-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

W tym roku uroczystości odbyły się w Radogoszczy, a rozpoczęły się mszą św. za Ojczyznę w kościele p.w. Matki Bożej Królowej Polski. W obchodach wzięli udział samorządowcy, poczty sztandarowe organizacji kombatanckich i szkół oraz mieszkańcy.

Tuż po mszy, władze Gminy Lubań, przedstawiciele rady, delegacje jednostek administracyjnych oraz szkół złożyli kwiaty pod krzyżem. Dalsze uroczystości odbyły się w świetlicy wiejskiej, gdzie mieliśmy przyjemność obejrzeć program artystyczny w wykonaniu najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Jako pierwsze wystąpiły dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radogoszczy z programem pt. „Kocham cię Polsko”, którym nie tylko podkreśliły rangę tego ważnego dla nas dnia, ale także, poprzez taniec i śpiew, wyraziły radość bycia Polakami .

W nastrój zadumy i refleksji wprowadził nas kolejny punkt programu jakim był montaż słowno–muzyczny pt. „Żeby Polska była Polską”, przygotowany przez uczniów Gimnazjum im. A. Fredry w Pisarzowicach oraz grupy wokalne Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu. Młodzież przybliżyła zebranym najważniejsze wydarzenia w historii naszego kraju od czasu zaborów, a piosenki patriotyczne w wykonaniu dzieci podkreśliły radosne brzmienie Święta Niepodległości.Zwieńczeniem uroczystości był znakomity występ Klubu Seniora Radostowianie, w którego wykonaniu usłyszeliśmy kilka mniej lub bardziej znanych pieśni niepodległościowych.

18 11 2015

Schronisko dla zwierząt