1019763

Przekazanie nowego wozu dla OSP Pisarzowice
W poniedziałek 9 listopada 2015 r. odbyło się oficjalne odebranie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego typu GBA 2,5/16, z napędem 4x4 marki Mercedes Benz Atego, ze zbiornikiem na środek gaśniczy, przeznaczonego do likwidacji zagrożeń pożarowych i innych miejscowych zagrożeń w tym do ograniczenia strefy skażenia dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Pisarzowicach.

Celem projektu było stworzenie bezpiecznych warunków życia dla mieszkańców naszego terenu, poprzez zapewnienie odpowiedniego wyposażenia technicznego. Nowy samochód strażacki, zastąpi wyeksploatowany ze względu na swój wiek wóz z 1979 roku, który wymagał ciągłych napraw, co utrudniało podjęcie działań związanych z pożarami i przekładało się na dłuższy dojazd do innych zdarzeń.

Na wsparcie przedmiotowego przedsięwzięcia, jednostka OSP złożyła równolegle kilka wniosków o dotację. Zakup samochodu współfinansowano z następujących środków:
- budżetu Gminy Lubań – 278 280,00 zł
- Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego – 150 000,00 zł
- budżetu Województwa Dolnośląskiego w ramach konkursu pn. „Poprawa bezpieczeństwa Województwa Dolnośląskiego w roku 2015” – 90 000,00 zł
- Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu - 80 000,00 zł
- Nadleśnictwa Pieńsk – 20 000,00 zł
- Nadleśnictwa Świeradów – 20 000,00 zł

Środki finansowe otrzymane na realizacje przedsięwzięcia, pozwoliły na zakończenie i odbiór zadania. Całkowity koszt operacji wyniósł jednostkę 638 280,00 zł. Realizacja projektu pozwoli OSP Pisarzowice, na szybkie dotarcie do miejsca zdarzenia, znacznie zwiększy bezpieczeństwo i gotowość operacyjną jednostki oraz poprawi skuteczność prowadzonych działań ratowniczo-gaśniczych, jak i umożliwi likwidację skutków skażeń środowiska w oparciu o nowoczesny sprzęt. Zakupiony samochód będzie wykorzystywany do wszystkich zdarzeń na terenie Gminy Lubań, Powiatu Lubańskiego ale również w razie potrzeby na terenie Województwa Dolnośląskiego.

18 11 2015

Pisarzowice – droga dojazdowa do gruntów rolnych

Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Lubań

Sesja absolutoryjna