Sukcesy uczniów z Pisarzowic
18 listopada 2015 r. w siedzibie RCCE w Lubaniu odbyło sie uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu wiedzy o bioregionie pt. „Doliną rzeki Kwisy – wody”.

Uczniowie rozwiązywali zadania w formie testu oraz zadań praktycznych. W zmaganiach konkursowych wzięły udział drużyny z 26 placówek z 9 gmin z doliny Kwisy. Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie z Gminy Lubań.

W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce wywalczyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Kościelniku, w składzie Marcel Kołodziej i Marcel Kuberna, pod opieką Pani Anny Halwy. Zdobywcami drugiego miejsca zostali Weronika Kęska i Bartosz Młodziński przygotowywani przez Panią Grażynę Jarosiewicz, reprezentujący Szkołę Podstawową w Pisarzowicach.

Pierwsze miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wywalczyli uczniowie Gimnazjum Publicznego w Pisarzowicach - Marcin Młodziński i Mateusz Jarosiewicz pod opieką Pani Anny Wyka - Owsiuk. Organizatorem konkursu jest Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Lubaniu.

09 12 2015

Nowy plac zabaw w Radostowie Górnym

Od 1 grudnia 2017 r. obowiązują nowe kwoty przychodów decydujące o zmniejszeniu lub zawieszeniu świadczeń emerytalno-rentowych

Listopadowa Sesja Rady Gminy Lubań