Bieżąca działalność gminy
Gmina Lubań dość intensywnie przystępuje do zaplanowanych zadań i dodatkowych robót, co umożliwia skutecznie przeprowadzać wiele potrzebnych i niezbędnych przedsięwzięć dla gminy. Praktycznie w każdej z miejscowości gminy Lubań w ostatnim miesiącu wykonano pracę polepszające warunki życia mieszkańców w każdej dziedzinie bieżącej działalności urzędu.

W zakresie prac wykonywanych przez grupę interwencyjną na obiektach gminnych:
- naprawa tablicy informacyjnej „Cis w Henrykowie Lubańskim”.
- wymiana pompy wody oraz drzwi do toalety w budynku po byłej Szkole Podstawowej w Mściszowie,
- wymiana CO w Schronisku Młodzieżowym w Henrykowie Lubańskim,
- malowanie sal 23 i 24 w budynku Urzędu Gminy,
- prace ziemne związane z ratowaniem Cisa w Henrykowie Lubańskim.
- rozbudowa oświetlenia Henryków Lubański przy drodze powiatowej polegająca na montażu 24 sztuk opraw oświetleniowych typu LED oraz uzupełnienie opraw między istniejącym oświetleniem.

W zakresie oświetlenia drogowego:
- dokonano wymiany uszkodzonych elementów automatyki sterującej oświetlenia drogowego wraz ze sprawdzeniem i pomiarami obwodów elektrycznych przy drodze gminnej w miejscowości Kościelnik.
- dokonano wymiany rozdzielnicy oświetlenia drogowego w miejscowości Jałowiec, która została zdewastowana przez nieznanych sprawców.
- dokonano naprawy słupa oraz wymianę opraw oświetlenia drogowego wraz ze sprawdzeniem i pomiarami obwodów elektrycznych w miejscowości Mściszów w wyniku kolizji drogowej.

W zakresie cmentarzy:
- dokonano przycinki drzew na cmentarzu w Radostowie Średnim.

W zakresie dróg:
- uzupełnienie ubytków nawierzchni dróg asfaltowych w Kościelniku, uzupełnienie ubytków na drogach szutrowych w Pisarzowicach, Henrykowie Lubańskim, Radostowie Dolnym i Górnym i Uniegoszczy,
-montaż znaków drogowych w Pisarzowicach, Henrykowie Lubańskim, Radogoszczy, montaż znaków drogowych na przejazdach w Kościelniku i Radogoszczy.
- czyszczenie chodników i korytek odwadniających w Pisarzowicach,.
- czyszczenie chodników w Radostowie Średnim i Radogoszczy,

Mimo występujących różnych zadań, zawsze udaje się zrealizować zaplanowane przedsięwzięcia. Biorąc pod uwagę rozległy teren gminy, ogromne potrzeby mieszkańców i niewielki do dyspozycji budżet, nie w sposób jest w pełni wykonać wszystkie potrzeby i zadania. Mamy jednak nadzieje, że praca urzędu przynosi oczekiwane efekty, które zmierzają do jednego celu - by mieszkańcom żyło się lepiej i łatwiej.
10 12 2015

Zakończono ważne inwestycje drogowe