biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1251138

 

 

Ogłoszenia    Rada Gminy    Przetargi    Obwieszczenia          

Aktualności


Znajdź...

 

Świetlica środowiska wyremontowana
Zakończył się remont świetlicy środowiskowej w Mściszowie. Obiekt przeszedł gruntowny remont. Prace polegały na wyremontowaniu pomieszczenia, w tym wykonaniu ścian i malowaniu oraz zakupu nowych zabawek, mebli i urządzeń dla dzieci. Wszystkie prace związane z remontem obiektu, zostały wykonane systemem gospodarczym przez pracowników gminy ze środków własnych Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lubaniu.

Dotychczasowa świetlica, od dawna wymagała modernizacji, jednak dbając o dobro naszej lokalnej społeczności, staramy się zapewnić odpowiednie normy i godne warunki do nauki, rozwoju zainteresowań, organizacji zabaw i zajęć sportowych. Trzeba zaznaczyć, iż realizacja zadania znacząco upiększyła wygląd i estetykę wnętrza obiektu, a co najważniejsze sprawiła, że jego walory użytkowe będą dobrze służyć naszym najmłodszym mieszkańcom przez następne lata. Nowo wyposażona i wyremontowana świetlica to większa oferta dla podopiecznych. Zrealizowane zadanie umożliwiło osiągnięcie podstawowego celu jakim jest rozwój integracji i pobudzenie aktywności, poprzez poprawę dostępu do infrastruktury społecznej mieszkańców gminy. Wyremontowana świetlica będzie miejscem odpoczynku, zabawy jak i twórczych poczynań, zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych.

Warto nadmienić, że Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych nie poprzestaje na tych działaniach, jak podkreśla Pani Agnieszka Kroczyńska – Przewodnicząca Komisji – „W planach mamy kolejne zadania i przedsięwzięcia do realizacji w innych świetlicach środowiskowych na terenie Gminy Lubań. Jednak wykonanie zaplanowanych zadań, uzależnione będzie od posiadania środków własnych na realizację tych zadań"

Świetlica czynna jest raz w tygodniu w piątek od 15 do 19 a korzystać z niej mogą wszyscy chętni mieszkańcy naszej Gminy jak również ich goście. Zapraszamy serdecznie.11 04 2016


 AKTUALNOŚCI

Zakończyły się inwestycje drogowe na terenie Gminy Lubań

OGŁOSZENIA

ANKIETA

RADA GMINY

Radni obradowali

GOKiS

Nauka gry na gitarze