biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1250312

 

 

Ogłoszenia    Rada Gminy    Przetargi    Obwieszczenia          

Aktualności


Znajdź...

 

Oficjalne otwarcie boiska lekkoatletycznego w Pisarzowicach
W piątek 15 kwietnia odbyło się oficjalne otwarcie nowego boiska lekkoatletycznego przy Gimnazjum Publicznym i Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Pisarzowicach. Jest to jedno z pierwszych takich boisk w naszym powiecie wybudowane w ramach unikatowego w kraju programu „Dolny Śląsk dla Królowej Sportu” oraz Programu Rozwoju Regionalnej Infrastruktury Sportowej ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. W uroczystości udział wzięli reprezentanci lokalnych i regionalnych władz i instytucji.

Ceremonia miała charakter sportowy - rozpoczęto od I Gminnych Igrzyskach Lekkoatletycznych Młodzieży Szkolnej w Pisarzowicach. Po uroczystym wprowadzeniu drużyn na stadion oraz przypomnieniu regulaminu zawodów, rozegrano wiele konkurencji lekkoatletycznych, wśród nich m.in. pchnięcie kulą, skok w dal, biegi krótko i długodystansowe. Każdy zawodnik walczył o jak najlepszy wynik w swojej konkurencji, prezentując swoje umiejętności ruchowe i sprawność fizyczną. Wielką atrakcją dla sportowców szkoły było wręczanie medali i dyplomów. Po zakończonych zawodach wyróżniono najlepszych zawodników w poszczególnych konkurencjach i wręczono nagrody w formie medali i dyplomów.

Po zakończeniu części nieoficjalnej, Dyrektor Gimnazjum Publicznego im. A. Fredry w Pisarzowicach Pan Ryszard Leszczyński przywitał zgromadzonych gości i poprosił Wójta Gminy Lubań Pana Zbigniewa Hercunia o zabranie głosu. Pan Wójt serdecznie przywitał zgromadzonych, podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji całego przedsięwzięcia oraz zaprezentował krótko historię powstania boiska w Pisarzowicach. W czasie przemówienia Pan Wójt podkreślił, że jednym czynników umożliwiających budowę stadionu były wyniki sportowe osiągane przez uczniów gimnazjum na szczeblu powiatowym, wojewódzkim jak i krajowym, w zawodach indywidualnych i drużynowych.
Następnie głos zabrali goście, m. in. Pan Paweł Rańda Dyrektor Wydziału Sportu, Rekreacji i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, wicemistrz olimpijski z Pekinu 2008 w czwórkach bez sternika wagi lekkiej, który pogratulował włodarzom gminy zrealizowania tak ogromnego projektu jakim jest budowa obiektu sportowego. Zachęcał zebraną młodzież do rozwijania swoich sportowych umiejętności i właściwego korzystania z nowo otwartego stadionu, który daje możliwość dążenia do perfekcji i osiągania jeszcze lepszych wyników.

Po zakończonych przemówieniach wszyscy zgromadzeni obejrzeli występ grupy tańca nowoczesnego prowadzonej przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Lubaniu. W czasie występu zaprezentowano dwa układy taneczne z pomponami, do układu choreograficznego ułożonego przez Panią Emilię Łamasz. Młode artystki nagrodzono brawami. Po części artystyczne głos ponownie zabrał Dyrektor Gimnazjum, dziękując wszystkim za przybycie.

Stadion posiada czterotorową bieżnię okrężną wraz z sześciotorową bieżnię do biegów, skocznię do skoku w dal i wzwyż, rzutnię do pchnięcia kulą oraz wielofunkcyjne boisko do gry w piłkę ręczną, siatkówkę, tenisa i piłkę koszykową. Zatem, charakter obiektu umożliwia organizację urozmaiconych i atrakcyjnych lekcji wychowania fizycznego, co zaowocuje w przyszłości poprawą sprawności fizycznej mieszkańców naszych terenów. Z kompleksu mogą korzystać nieodpłatnie nie tylko uczniowie szkół, ale też wszyscy mieszkańcy naszego terenu.22 04 2016


 AKTUALNOŚCI

Zakończyły się inwestycje drogowe na terenie Gminy Lubań

OGŁOSZENIA

ANKIETA

RADA GMINY

Radni obradowali

GOKiS

Nauka gry na gitarze