biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1220464

 

 

Ogłoszenia    Rada Gminy    Przetargi    Obwieszczenia          

Aktualności


Znajdź...

 

Dzień Chłopa
W niedzielę 15 maja br. na placu rekreacyjnym w Henrykowie Lubańskim, odbyło się Święto Ludowe – „Dzień Chłopa”. Impreza obfitowała w liczne atrakcje, organizatorzy zadbali, aby nikt z obecnych się nie nudził.

Wspólna zabawa rozpoczęła się od prezentacji tańców ludowych w wykonaniu przedszkolaków z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Radostowa oraz występu kabaretowego Fredrystów z Gimnazjum Publicznego w Pisarzowicach. W części artystycznej, na scenie henrykowskiej wystąpiły lokalne zespołu ludowe - Cisowianeczki, Marysienki i Cisowianki. Wszystkie przedstawiły repertuar rozrywkowy, zapraszając uczestników festynu do wspólnych śpiewów i tańców. Ale to jeszcze nie koniec, bowiem na rozgrzewkę gimnazjum z Pisarzowic, przygotowało turniej sołectw pn.
„Nie zrobisz Chłopa w balona”. Rywalizacja była zaciekła, a każde sołectwo walczyło o jak najlepszy wynik w prawdziwie sportowej rywalizacji. Zwycięską drużyną okazało się sołectwo Uniegoszcz. Na drugim miejscu uplasował się Radogoszcz, na trzecim natomiast Nawojów Śląski.

Po rozdaniu nagród, na naszej scenie pojawił się zespół BIESIADA POLSKA ze wspaniałym programem kabaretu biesiadnego, znakomicie bawiąc zebraną publikę. Dzień Chłopa zakończył się wieczorną zabawą taneczną przy akordach zespołu ADAGIO, zapewniając sporą dawkę fantastycznej zabawy i niepowtarzalnej atmosfery.


Galeria zdjęć
20 05 2016


 AKTUALNOŚCI

Zakup wyposażenia do świetlicy wiejskiej w Henrykowie Lubańskim

OGŁOSZENIA

Podziękowanie Wójta Gminy Lubań – Zbigniewa Hercunia

RADA GMINY

Radni obradowali

GOKiS

Nauka gry na gitarze