Turniej Miast i Gmin
Kolejny raz Gmina Lubań przystąpiła do VIII Europejskiego Tygodnia Sportu - XXII Sportowego Turnieju Miast i Gmin, czyli ogólnopolskiej rywalizacji której głównym celem jest aktywizacja ruchowa jak największej liczby mieszkańców, szczególnie tych, którzy nie uprawiają sportu, nie ćwiczą codziennie, nie prowadzą aktywnego trybu życia. Dzięki Państwa wsparciu, udało się w zeszłym roku pozyskać kwotę 3 tys. zł na sprzęt sportowy.

W tym roku, w dniach 26 maja do 1 czerwca 2016r. każdy mieszkaniec mógł wziąć udział w zajęciach ruchowych, które odbywały się na terenie Gminy Lubań. W tym roku nasza gmina po raz trzeci uczestniczyła w tym przedsięwzięciu.

Harmonogram imprez został przygotowany przez lokalną koordynatorkę, Emilię Łamasz, która na co dzień zajmuje się animacją sportu w Pisarzowicach. Impreza obejmowała bogaty program sportowy, turystyczny i rekreacyjny, składający się z różnorodnych zajęć ruchowych, przeprowadzonych przez 7 dni jednocześnie w kilku miejscowościach. Projekt imprezy zakładał aktywność wszystkich mieszkańców - przedszkola, szkoły, stowarzyszenia, organizacje pozarządowe, jednostki ochotniczych straży pożarnych, drużyny indywidualne, mieszkańcy itp.

Uczestnicy mogli rywalizować w różnych dyscyplinach sportowych m.in. tenisie stołowym, tenisie ziemnym, siatkówce czy unihokeju. W programie znalazł się rajd rowerowy, rozgrywki gier zespołowych, konkurencje rekreacyjne dla dorosłych i seniorów, testy sprawnościowe oraz test Coopera.

Jak mówi organizator imprezy – Wójt Gminy Lubań Zbigniew Hercuń – „Liczy się każda forma aktywności ruchowej – spacer, biegi, zawody, wszelkie sportowe przedsięwzięcia itp. Według regulaminu musimy w tych dniach - od 26 maja do 01 czerwca 2016 r. - wykazać jak najwięcej aktywności - za to są dodatkowe punkty i większa szansa na wygraną. Aktualnie czkamy na rozstrzygnięcie konkursu, jednak niezależnie od wyniku rywalizacji w turnieju, mam nadzieję, że każdy mieszkaniec spędził te dni w sposób aktywny”.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie !!!
15 06 2016

Wielkanocny teatrzyk „O tym jak jajko pisanką zostało”.

Informacja Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowalnego w Lubaniu

Odbyła się XXIV Sesja Rady Gminy Lubań