Biba u Shreka
W tym roku, po raz pierwszy, w Radostowie zorganizowano zabawę integracyjną mieszkańców pod nazwą „Zabawa u Shreka na bagnach”. Może jeszcze mało kto wie, ale Radostów jest wioską tematyczną – wioską radości. To z inicjatywy mieszkańców powstał pomysł „wioski radości”. Nieustannie mieszkańcy powiększają ofertę. Stworzono miejsca przystankowe dla turystów z rysunkami z postaci z bajek, rozwieszono dowcipy, itp. Jedną z nich jest również zabawa u Shreka. Docelowo będzie to już coroczne spotkanie mieszkańców oraz wszystkich przybyłych gości.

Pierwsza zabawa u Shreka już za nami. Odbyła się w parku w sobotę 16 lipca. Należy wspomnieć, że park samodzielnie wysprzątali mieszkańcy podczas kilku tzw. „czynów społecznych”. Do zabawy zachęcał zespół ADAGIO. Atrakcją wieczoru był konkurs na najlepsze przebranie osoby dorosłej za Shreka lub Fionę. Nagrodę, przygotowaną przez Sołtysów Radostowa, odebrała Pani Joanna Niedzielko za przebranie Fiony.

Mieszkańcy nie zawiedli i licznie przybyli na zabawę. Bawili się do rana. Już dzisiaj możemy zaprosić na kolejną zabawę u Shreka w przyszłym roku. Niemniej jednak na pewno jeszcze podczas tych wakacji odbędą się dyskoteki, na które wszystkich serdecznie zapraszamy.

Podkreślić należy, że zabawa odbyła się dzięki zaangażowaniu się licznej grupy mieszkańców, w tym szczególnie Tomasza Krzeszowca, Grzegorza Stawaruka, Grzegorza Michońskiego i Andrzeja Usyk.

04 08 2016

Nowy plac zabaw w Radostowie Górnym

Od 1 grudnia 2017 r. obowiązują nowe kwoty przychodów decydujące o zmniejszeniu lub zawieszeniu świadczeń emerytalno-rentowych

Listopadowa Sesja Rady Gminy Lubań