Rozpoczęto kolejną przebudowę drogi dojazdowej do gruntów rolnych
W bieżącym roku kontynuowana jest przebudowa dróg dojazdowych do gruntów rolnych – w wyniku wyboru oferty w postępowaniu przetargowych w miesiącu lipcu podpisano umowę na przebudowę drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Kościelniku Dolny.

Realizowany zakres robót dotyczy odcinka drogi o długości 750m, który obejmuje kompleksową przebudowę pełnej konstrukcji podatnej i półsztywnej z podbudową i warstwą jezdną z mieszanki mineralno-asfaltowej.

Wymienione zadania zostanie wykonane dzięki dotacji z budżetu Województwa Dolnośląskiego w ramach środków przeznaczonych na ochronę, rekultywację i poprawę jakości gruntów rolnych. Całkowita wartość zadania wyniesie 237 116,28 zł, udział przyznanej dotacji to 157 500,00 zł.

Gmina Lubań sukcesywnie realizuje drogowe inwestycje - jest to kolejna droga dojazdowa, którą wykonano, poprzez ich poprawę wartości użytkowej. Zmodernizowy odcinek drogi ułatwi transport rolniczy oraz polepszy warunki komunikacyjne na terenach wiejskich w każdych warunkach pogodowych. Planowany termin zakończenia zadania ustala się na dzień 30 września 2016 roku.
04 08 2016

Zakończono ważne inwestycje drogowe