biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1251158

 

 

Ogłoszenia    Rada Gminy    Przetargi    Obwieszczenia          

Aktualności


Znajdź...

 

Nowy plac zabaw w Jałowcu
W trosce o najmłodszych mieszkańców gminy Lubań, zrealizowana została inwestycja budowy placu zabaw. Taki plac powstał w miejscowości Jałowiec. Aktualnie trwają ostatnie prace remontowe przy placu zabaw, ale już niedługo dzieci będą mogły w pełni korzystać z nowych z wielofunkcyjnych urządzeń zabawowych m.in. huśtawki, bujaka sprężynowego czy karuzeli tarczowej.

Plac zabaw został wyposażony w bezpieczne, nowoczesne i kolorowe elementy małej architektury. Różnorodność nowych i bezpiecznych urządzeń zabawowych sprawi, że dzieci będą mieli większą możliwość rozwoju ruchowego, więcej sposobności do zabaw i integracji w środowisku lokalnym.

- Do dyspozycji najmłodszych mieszkańców będzie altana, huśtawka, karuzela, zestaw baszta, piaskownica. Uzupełnieniem będą dwa sprężynowce: pojedynczy i podwójny. Koszt budowy placu zabaw wyniósł 31 467,15 złotych, jednak na wsparcie przedmiotowego przedsięwzięcia, gmina złożyła wniosek o udzielenie pomocy finansowej. Fundusze na budowę placu pochodzą w ramach konkursu „Odnowa dolnośląskiej Wsi” w 2016 roku,, realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego - mówi Zbigniew Hercuń – Wójt Gminy Lubań.

Mamy nadzieje, że nowe miejsce do zabawy przypadnie do gustu dzieciom i ich opiekunom. Trzeba zaznaczyć, że plac zabaw będzie miejscem, w którym będą organizowane cykliczne imprezy środowiskowe, będzie to centrum rozrywki dla dzieci, miejsce spotkań całych rodzin, w którym aktywnie będą spędzać wspólnie swój wolny czas.
07 11 2016


 AKTUALNOŚCI

Zakończyły się inwestycje drogowe na terenie Gminy Lubań

OGŁOSZENIA

ANKIETA

RADA GMINY

Radni obradowali

GOKiS

Nauka gry na gitarze