biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1218852

 

 

Ogłoszenia    Rada Gminy    Przetargi    Obwieszczenia          

Aktualności


Znajdź...

 

Nowy plac zabaw w Jałowcu
W trosce o najmłodszych mieszkańców gminy Lubań, zrealizowana została inwestycja budowy placu zabaw. Taki plac powstał w miejscowości Jałowiec. Aktualnie trwają ostatnie prace remontowe przy placu zabaw, ale już niedługo dzieci będą mogły w pełni korzystać z nowych z wielofunkcyjnych urządzeń zabawowych m.in. huśtawki, bujaka sprężynowego czy karuzeli tarczowej.

Plac zabaw został wyposażony w bezpieczne, nowoczesne i kolorowe elementy małej architektury. Różnorodność nowych i bezpiecznych urządzeń zabawowych sprawi, że dzieci będą mieli większą możliwość rozwoju ruchowego, więcej sposobności do zabaw i integracji w środowisku lokalnym.

- Do dyspozycji najmłodszych mieszkańców będzie altana, huśtawka, karuzela, zestaw baszta, piaskownica. Uzupełnieniem będą dwa sprężynowce: pojedynczy i podwójny. Koszt budowy placu zabaw wyniósł 31 467,15 złotych, jednak na wsparcie przedmiotowego przedsięwzięcia, gmina złożyła wniosek o udzielenie pomocy finansowej. Fundusze na budowę placu pochodzą w ramach konkursu „Odnowa dolnośląskiej Wsi” w 2016 roku,, realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego - mówi Zbigniew Hercuń – Wójt Gminy Lubań.

Mamy nadzieje, że nowe miejsce do zabawy przypadnie do gustu dzieciom i ich opiekunom. Trzeba zaznaczyć, że plac zabaw będzie miejscem, w którym będą organizowane cykliczne imprezy środowiskowe, będzie to centrum rozrywki dla dzieci, miejsce spotkań całych rodzin, w którym aktywnie będą spędzać wspólnie swój wolny czas.
07 11 2016


 AKTUALNOŚCI

Uwaga - utrudnienia

OGŁOSZENIA

Spotkanie informacyjne pt. "Zwalczanie emisji kominowej – projekty w formule grantowej

RADA GMINY

Radni obradowali

GOKiS

Nauka gry na gitarze