Zakończono ważne inwestycje drogowe
Gmina Lubań otrzymała z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji środki finansowe na likwidację skutków powodzi i nawalnych opadów deszczu, które miały miejsce w latach poprzednich. W ramach podziału środków, z końcem 2016 roku udało się zrealizować kolejne drogowe inwestycje.

Zagwarantowane środki z promesy pozwoliły na zakończenie i odbiór następujących zadań pn.:
1. Przebudowa drogi w miejscowości Mściszów dz. nr 221, 218,
2. Odbudowa mostu nad ciekiem Olszówka w miejscowości Jałowiec w ciągach drogi dz. nr 99, 149,
3. Przebudowa drogi wewnętrznej w miejscowości Uniegoszcz, dz. nr 335,
Zakres robót budowlanych obejmował wykonanie odbudowy mostu i dróg oraz przywrócenie im odpowiednich parametrów funkcjonalno-użytkowych, ale przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa wszystkich użytkowników ruchu.

Wójt Gminy Lubań Zbigniew Hercuń podkreśla, że są to kolejne inwestycje zrealizowane w ramach promesy z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. – Walczymy cały czas o środki, aby realizować jak najwięcej zadań ujętych w protokołach szkód. Wiele zadań udało się już wykonać, jednak wciąż liczymy na kolejne środki, które są doskonałą formą pomocy finansowej przeznaczonej na poprawę infrastruktury drogowej uszkodzonej w wyniku powodzi i nawalnych opadów deszczu. W tym roku, dzięki takim środkom finansowym udało się wyremontować aż 3 drogi na łączną kwotę 854 911,00 zł w tym 679 153,00 zł to kwota dofinansowania. Wykonane przedsięwzięcia znacznie poprawią warunki drogowe oraz wpłyną na bezpieczeństwo mieszkańców gminy Lubań.
05 01 2017

Jubileusz zespołu Marysieńki

Informacja z OR KRUS w Bydgoszczy dotycząca składania wniosków o emeryturę roliczą

Sesja absolutoryjna