biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1250727

 

 

Ogłoszenia    Rada Gminy    Przetargi    Obwieszczenia          

Aktualności


Znajdź...

 

Zakończono ważne inwestycje drogowe
Gmina Lubań otrzymała z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji środki finansowe na likwidację skutków powodzi i nawalnych opadów deszczu, które miały miejsce w latach poprzednich. W ramach podziału środków, z końcem 2016 roku udało się zrealizować kolejne drogowe inwestycje.

Zagwarantowane środki z promesy pozwoliły na zakończenie i odbiór następujących zadań pn.:
1. Przebudowa drogi w miejscowości Mściszów dz. nr 221, 218,
2. Odbudowa mostu nad ciekiem Olszówka w miejscowości Jałowiec w ciągach drogi dz. nr 99, 149,
3. Przebudowa drogi wewnętrznej w miejscowości Uniegoszcz, dz. nr 335,
Zakres robót budowlanych obejmował wykonanie odbudowy mostu i dróg oraz przywrócenie im odpowiednich parametrów funkcjonalno-użytkowych, ale przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa wszystkich użytkowników ruchu.

Wójt Gminy Lubań Zbigniew Hercuń podkreśla, że są to kolejne inwestycje zrealizowane w ramach promesy z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. – Walczymy cały czas o środki, aby realizować jak najwięcej zadań ujętych w protokołach szkód. Wiele zadań udało się już wykonać, jednak wciąż liczymy na kolejne środki, które są doskonałą formą pomocy finansowej przeznaczonej na poprawę infrastruktury drogowej uszkodzonej w wyniku powodzi i nawalnych opadów deszczu. W tym roku, dzięki takim środkom finansowym udało się wyremontować aż 3 drogi na łączną kwotę 854 911,00 zł w tym 679 153,00 zł to kwota dofinansowania. Wykonane przedsięwzięcia znacznie poprawią warunki drogowe oraz wpłyną na bezpieczeństwo mieszkańców gminy Lubań.
05 01 2017


 AKTUALNOŚCI

Zakończyły się inwestycje drogowe na terenie Gminy Lubań

OGŁOSZENIA

ANKIETA

RADA GMINY

Radni obradowali

GOKiS

Nauka gry na gitarze