Nowe oświetlenie
Gmina Lubań, jest jedną z tych gmin, która jest pozbawiona kompletnego oświetlenia drogowego. Jest to dość istotny problem nie tylko dla mieszkańców, ale dla wszystkich użytkowników dróg, niezależnie czy poruszają się pieszo, czy jeżdżą samochodem. Aby zaspokoić potrzeby społeczne oraz poprawić warunki ruchu drogowego i pieszego, jak również bezpieczeństwo mieszkańców, Gmina Lubań w 2017 roku planuje wykonać około 12,5 km oświetlenia ulicznego.

Przedsięwzięcie planowane do realizacji zakładać będzie zainstalowanie oświetlenia ulicznego na drogach wojewódzkich, powiatowych i gminnych. Będzie to innowacyjne zadanie - zainstalowanych zostanie ok. 280 lamp ulicznych typu LED. Po latach oczekiwania mieszkańcy Radogoszczy otrzymają nowoczesne oświetlenie LED-owe przy drodze wojewódzkiej w ilość 71 lamp na odcinku ok. 3 km. Inne miejscowości również obejmie to przedsięwzięcie - w Nawojowie Śląskim wykonane zostanie oświetlenie przy drodze powiatowej na słupach o wysokości ok. 10 m. Ponadto, wzorem roku ubiegłego, gdzie wykonano oświetlenie na drogach wewnętrznych na długości ok. 2,5 km, wykonamy oświetlenie typu parkowego na słupach o wysokości ok. 6m i mocy lamp ok. 39W na długości ok. 8 km. Szacuje się, że całkowity koszt wykonania zadania to kwota ponad 1 200 000,00 zł.

Po wykonaniu ww. zadania na przełomie roku 2018/2019 będziemy czynili starania, aby dokonać wymiany obecnie istniejących lamp sodowych na nowoczesne lampy LED-owe w celu pozyskania oszczędności na opłatach za zużycie energii elektrycznej. Zadanie to jest niezbędne do wykonania, aby nie powiększać kosztów opłat za zużytą energię elektryczną, a utrzymać koszty na poziomie obecnym lub pomniejszyć te wydatki.

Oświetlenie drogowe to nierozłączny element poczucia bezpieczeństwa dla tych, którzy wieczorną porą korzystają z dróg, dlatego dzięki wykonanej inwestycji stworzymy komfort poruszania się dla kierowców i pozostałych mieszkańców Gminy Lubań.

10 04 2017

Wielkanocny teatrzyk „O tym jak jajko pisanką zostało”.

Informacja Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowalnego w Lubaniu

Odbyła się XXIV Sesja Rady Gminy Lubań