Sukces grupy nieformalnej - Radostowianie w działaniu
W związku z ogłoszeniem naboru wniosków w konkursie „zDolny Śląsk Lokalnie” w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, realizowanego przez Ministerstwo Rodziny, Polityki Społecznej, w dniu 25 września 2017 roku grupa nieformalna – „Radostowianie w działaniu" złożyła wniosek pt. „Wioska tematyczna – sposób na lokalną aktywność”.

Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, że nasza grupa nieformalna otrzymała informację o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku i zakwalifikowała się do dofinansowania.

Głównym celem projektu pn. „Wioska tematyczna – sposób na lokalną aktywność” jest wzmocnienie potencjału trzech miejscowości: Radostów Dolny, Średni Górny, stworzenie oferty tematycznej wsi w oparciu o lokalne zasoby, wykreowanie wizerunku i marki wsi jako regionu z różnorodną ofertą przyciągającą turystów oraz wzrost konkurencyjności i rozpoznawalności trzech miejscowości.

W ramach przedsięwzięcia planujemy wykonać następujące działania:
1.Wizyta studyjna w wiosce tematycznej – W ramach realizacji działania przeprowadzona zostanie wizyta studyjna do wsi tematycznej: Niedźwiedzice – wieś Bociana. Celem wyjazdu będzie wymiana doświadczeń w zakresie tworzenia i funkcjonowania wsi tematycznych oraz zaprezentowanie praktyk z zakresu aktywizacji własnego środowiska, szkolenie jak tworzyć markę wsi i lokalne produkty.

2.Gra terenowa tzw. quest – W ramach realizacji działania stworzymy własną grę terenową, która będzie jednym z produktów wyróżniających wieś. Gra zostanie opracowana z myślą o lokalnych ciekawostkach historycznych i przyrodniczych Radostowa – będzie miała na celu odkrywanie i prezentację lokalnego dziedzictwa, pozwali poznać specyfikę danego miejsca. Gra zostanie stworzona przez mieszkańców Radostowa przy pomocy moderatora. Realizacja działania pozwoli na stworzenie oferty tematycznej i turystycznej wsi, która przyciągnie na nasze tereny turystów, a przy tym zintegruje mieszkańców oraz pobudzi ich aktywność do wspólnej pracy na rzecz swojej miejscowości.

3.Warsztaty pt. „Radostów - wioska w pomysłem” - W ramach realizacji działania odbędzie się jednodniowe spotkanie z mieszkańcami trzech miejscowości: Radostów Dolny, Średni i Górny w celu określenia produktu turystycznego. W czasie spotkania, uczestnicy wspólnie zidentyfikują istniejący potencjał turystyczny wsi oraz potrzeby turystyczne i możliwości ich zaspokojenia. Mieszkańcy ocenią jakie wartości niesie za sobą marka sołectwa, co należy zrobić aby wzmocnić pozycje wsi oraz jak budować komunikaty marketingowe. Efektem końcowym warsztatów będzie dokonanie wyboru produktu turystycznego wsi.

Związku z powyższym, zapraszamy wszystkich chętnych mieszkańców Radostowa Średniego, Dolnego i Górnego do udziału w projekcie !!!

Szczegółowe informacje można uzyskać u opiekuna projektu: Pan Andrzej Usyk, pod numerem telefonu: 601 449 497

18 10 2017

Nowy plac zabaw w Radostowie Górnym

Od 1 grudnia 2017 r. obowiązują nowe kwoty przychodów decydujące o zmniejszeniu lub zawieszeniu świadczeń emerytalno-rentowych