Program Ministerstwa Sportu i Turystyki „Szkolny Klub Sportowy” będzie realizowany na terenie Gminy Lubań
Troska o zdrowy tryb życia i aktywność fizyczną dzieci i młodzieży od zawsze była naszym priorytetem, dlatego też szkoły z terenu Gminy Lubań zdecydowały się przystąpić do Programu Ministerstwa Sportu i Turystyki „Szkolny Klub Sportowy”.

„Szkolny Klub Sportowy” zakłada prowadzenie zajęć bez względu na wiek, płeć oraz sprawność fizyczną. Program Ministerstwa Sportu i Turystyki ma na celu umożliwienie podejmowania dodatkowej aktywności fizycznej realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego w danej szkole. Systematyczne pozalekcyjne zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży będą prowadzone w różnorodnych, nowoczesnych i atrakcyjnych formach.

Od stycznia 2018 roku Projekt realizowany jest w: Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Kościelniku, Gimnazjum Publicznym im. Aleksandra Fredry w Pisarzowicach, Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Pisarzowicach i Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Radostowie Średnim.

Cele Programu SKS to, zgodnie z Ogólnopolskim Regulaminem Uczestnictwa w Programie „SZKOLNY KLUB SPORTOWY”:
- stymulowanie i kształtowanie nawyku podejmowania aktywności fizycznej przez dzieci i młodzież;
- poprawa sprawności fizycznej, stanu zdrowia oraz jakości życia dzieci i młodzieży, w tym profilaktyka nadwagi i otyłości;
- promocja zdrowego i aktywnego stylu życia wśród dzieci i młodzieży;
- zwiększenie oferty ogólnodostępnych, bezpłatnych zajęć sportowo-rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży;
- stymulowanie podejmowania aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży mniej aktywnych i mniej sprawnych fizycznie, ze szczególnym uwzględnieniem dziewcząt;
- tworzenie warunków dla rozwoju talentów oraz zainteresowań sportowych dzieci i młodzieży;
- optymalizacja wykorzystania lokalnej infrastruktury sportowej, w tym infrastruktury przyszkolnej;
-promocja różnorodnych sportów wśród dzieci i młodzieży;
-wsparcie kadr pracujących z dziećmi i młodzieżą w obszarze sportu.
15 02 2018

„Rozbudowa oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Lubań”

Głosuj na „Podwórko talentów NIVEA” w Radostowie Średnim

Radni obradowali