1142065

Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej
W dniu 25 lutego 2018 r. w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Radostowie odbyły się eliminacje gminne Otwartego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Organizatorem turnieju był Zarząd OSP Radostów.

W turnieju wzięły udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych z Pisarzowic i Radostowa, którzy musieli rozwiązać testy zawierające zagadnienia z zakresu przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru oraz praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą, a także poznawanie tradycji oraz organizacji ochrony przeciwpożarowej.

Jury w składzie: Wójt Gminy Lubań - Zbigniew Hercuń, Zastępca Komendanta PSP Lubań - Adam Wileński, Zastępca Wójta Gminy - Aneta Usyk, Prezes OSP Radostów – Janusz Kopała i członek ZG OSP - Arkadiusz Kotulski czuwali nad właściwym przebiegiem turnieju.

Po weryfikacji testów w poszczególnych grupach wiekowych, wyłoniono następujących laureatów:
1) Anna Kunaczał – Pisarzowice- szkoła podstawowa
2) Maciej Telingo – Pisarzowice – gimnazjum
3) Karol Hołod – Radostów – szkoła ponadgimnazjalna.

Zwycięzcy poszczególnych grup zakwalifikowali się do dalszego etapu - etapu powiatowego konkursu. Uczestnikom turnieju przygotowano słodki poczęstunek oraz niespodziankę w postaci pokazu akcji ratowniczej przy wypadku drogowym, a laureaci turnieju otrzymali nagrody w formie pucharów i dyplomów ufundowanych przez Wójta Gminy Lubań.

05 03 2018

Stanowisko Walnego Zgromadzenia Delegatów Dolnośląskiej Izby Rolniczej z dnia 15.03.2018r. w sprawie zmiany ustawy o ochronie zwierząt

Do sprzedania samochód MAGIRUS FM192D

Radni obradowali