DOTACJE DLA MIESZKAŃCÓW- 85% DOFINANSOWANIA NA WYMIANĘ PIECA NA INNE SYSTEMY WYTWARZANIA CIEPŁA
Stan zanieczyszczenia powietrza ma znaczący wpływ na zdrowie populacji ludzkiej oraz środowisko, w którym żyjemy. Emisja dużej ilości pyłów i gazów cieplarnianych do atmosfery, powstająca w trakcie spalania niskokalorycznych paliw stałych, jest częstą przyczyną schorzeń układu oddechowego, zwłaszcza u dzieci, i przyczynia się do degradacji środowiska naturalnego. Dodatkowym problem są stale rosnące koszty konwencjonalnych paliw, energii elektrycznej oraz cieplnej.

W ramach tegorocznego konkursu organizowanego przez Dolnośląską Instytucję Pośredniczącą w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego, Gmina Lubań w partnerstwie z grupą innych gmin zamierza pozyskać środki na dofinansowanie przeznaczone na wymianę nieekologicznych kotłów i pieców na nowe bardziej przyjazne środowisku i tańsze w eksploatacji systemy wytwarzania ciepła.

Dofinansowanie dla mieszkańców może sięgnąć 85 % kosztów kwalifikowalnych, a realna dotacja od 15 do 40 tys. zł.

Prosimy osoby zainteresowane przystąpieniem do programu o wypełnienie ankiety odnośnie zapotrzebowania na wymianę źródeł ciepła oraz wskazanie jakimi instalacjami jesteście Państwo zainteresowani.

W ramach projektów możliwy jest:
a) montaż nowego kotła na biomasę
b) montaż nowego kotła gazowego
c) montaż pompy ciepła
d) montaż instalacji fotowoltaicznej
e) montaż ogrzewania elektrycznego
f) montaż kolektorów słonecznych
g) mmontaż innych niż wymienione odnawialnych źródeł energii

Wypełnione ankiety proszę o dostarczyć do pokoju nr 12 w Urzędzie Gminy Lubań bądź przesłać e-mailem na adres info@luban.ug.gov.pl do dnia 15 stycznia 2019 r.

Ankietę można pobrać tutaj: Ankieta danych do audytu uproszczonego

W ramach projektów nie będzie możliwa wymiana następujących źródeł ciepła:
a) dotychczas używanych kotłów gazowych i olejowych na inne źródła ciepła
b) dotychczas używanych źródeł ciepła na kotły węglowe, w tym na ekogroszek, niezależnie od ich klasy

Dodatkowe informacje można uzyskać w Urzędzie Gminy Lubań,
tel: 75 646 59 22 lub 75 646 59 29.
21 12 2018

Zakończyły się inwestycje drogowe na terenie Gminy Lubań