Przejdź do treści
GMINA LUBAŃ
wersja kontrastowa powiększ czcionkę
bip

Gminny Kongres Odnowy Wsi

W dniu 11 maja br. w Gminie Lubań odbył się doroczny Gminny Kongres Odnowy Wsi dla liderów sołectw i przedstawicieli społeczności wiejskich działających na terenie gminy. Gospodarzami kongresu było sołectwo Henryków Lubański.

Spotkanie otworzył gospodarz Gminy Lubań – Wójt Zbigniew Hercuń, który powitał przybyłych gości. Podziękował za trud jaki mieszkańcy włożyli w pracę na rzecz odnowy własnych wsi w latach poprzednich oraz zachęcił wszystkie sołectwa do czynnego udziału w tegorocznym konkursie „Piękna i aktywna wieś Gminy Lubań”.

W kolejnej części spotkania, sołtys wsi Henryków Lubański, zaprezentował dobre praktyki jakie zostały zainicjowane w ramach Odnowy Wsi. I tak o swojej miejscowości opowiedziała Pani Teresa Trefler, która podkreśliła iż miniony okres to czas intensywnej pracy mieszkańców. Okres ten wypełniony był licznymi działaniami na rzecz rozwoju wsi i poprawy życia jej mieszkańców. Zrealizowało wiele projektów, które pobudziły mieszkańców do działania na rzecz swojej wsi.

Jak zwykle to bywa, kongres zakończyła tradycyjna wspólna biesiada z tańcami i śpiewem przygotowana przez organizatorów przy muzyce.

Gminny Kongres Odnowy Wsi jest niewątpliwie doskonałą okazją do prezentacji dotyczących działań jakie zrealizowały grupy odnowy wsi, ale również do wymiany wiedzy, doświadczeń, poglądów i wspólnych pomysłów.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie  i zachęcamy do działań na rzecz Odnowy Wsi. Za przygotowanie kongresu serdecznie dziękujemy również mieszkańcom Henrykowa Lubańskiego. Już za rok spotkamy się w kolejnej miejscowości.

logo stopka