biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1251862

 

 

Aktualności Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu

Znajdź...

 

Wycieczka do Zamku Śląskich Legend
2 maja br. wspólnie z dziećmi z Koła Młodych Twórców z Pisarzowic oraz Koła Teatralnego z Radostowa uczestniczyliśmy w wycieczce do Zamku Legend Śląskich w Pławnej.
Podczas zwiedzania zamku mogliśmy zobaczyć postacie z 10 Śląskich Legend. Drewniane lalki, ubrane w szaty, wspaniałe kostiumy wykonane z ogromną starannością, baśniowe postacie i rekwizyty, nastrojowa muzyka, czasami przerażająca scenografia oraz ciekawe efekty świetlne i dźwiękowe tworzą niesamowite widowisko. Zarówno dzieci jak i dorośli byli pod wrażeniem. Poznaliśmy bardzo ciekawe legendy z regionu. Dzieci były zachwycone możliwością samodzielnego poruszania lalkami, które na moment ożyły w ich rękach.
Po zwiedzaniu zamku nasi podopieczni uczestniczyli w warsztatach teatralnych, podczas których, przywdziewając maski, sami stawali się aktorami odgrywając różne role. Mogli również samodzielnie wykonać odbitkę litograficzną ,kuć rozgrzany metal w kuźni i lepić w glinie. Dużą atrakcją, zwłaszcza dla młodszych dzieci, była karuzela.
Po warsztatach odbyło się wspólne grillowanie w pobliżu zamku. Zwieńczeniem naszej wycieczki były wspólne zdjęcia na tle zamku. Budowla jest wspaniała, wykonana z kamienia i drewnianych bali, ozdobiona płaskorzeźbami, wygląda jak z baśniowego krajobrazu. Na dzieciach, dla których zamek jest stworzony robi duże wrażenie. Pobyt w Pławnej oraz radosny powrót do domu, przy szerokim repertuarze naszych młodych artystów dostarczył nam wszystkim niezapomnianych wspomnień.
Dziękujemy wszystkim dzieciom i opiekunom za udział w wycieczce, mamy nadzieję, że nie ostatniej w tym roku.

04 05 2009


 AKTUALNOŚCI

Zakończyły się inwestycje drogowe na terenie Gminy Lubań

OGŁOSZENIA

ANKIETA

RADA GMINY

Radni obradowali

GOKiS

Nauka gry na gitarze