biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1101927

 

 

Aktualności Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu

Znajdź...

 

Wycieczka do Zamku Śląskich Legend
2 maja br. wspólnie z dziećmi z Koła Młodych Twórców z Pisarzowic oraz Koła Teatralnego z Radostowa uczestniczyliśmy w wycieczce do Zamku Legend Śląskich w Pławnej.
Podczas zwiedzania zamku mogliśmy zobaczyć postacie z 10 Śląskich Legend. Drewniane lalki, ubrane w szaty, wspaniałe kostiumy wykonane z ogromną starannością, baśniowe postacie i rekwizyty, nastrojowa muzyka, czasami przerażająca scenografia oraz ciekawe efekty świetlne i dźwiękowe tworzą niesamowite widowisko. Zarówno dzieci jak i dorośli byli pod wrażeniem. Poznaliśmy bardzo ciekawe legendy z regionu. Dzieci były zachwycone możliwością samodzielnego poruszania lalkami, które na moment ożyły w ich rękach.
Po zwiedzaniu zamku nasi podopieczni uczestniczyli w warsztatach teatralnych, podczas których, przywdziewając maski, sami stawali się aktorami odgrywając różne role. Mogli również samodzielnie wykonać odbitkę litograficzną ,kuć rozgrzany metal w kuźni i lepić w glinie. Dużą atrakcją, zwłaszcza dla młodszych dzieci, była karuzela.
Po warsztatach odbyło się wspólne grillowanie w pobliżu zamku. Zwieńczeniem naszej wycieczki były wspólne zdjęcia na tle zamku. Budowla jest wspaniała, wykonana z kamienia i drewnianych bali, ozdobiona płaskorzeźbami, wygląda jak z baśniowego krajobrazu. Na dzieciach, dla których zamek jest stworzony robi duże wrażenie. Pobyt w Pławnej oraz radosny powrót do domu, przy szerokim repertuarze naszych młodych artystów dostarczył nam wszystkim niezapomnianych wspomnień.
Dziękujemy wszystkim dzieciom i opiekunom za udział w wycieczce, mamy nadzieję, że nie ostatniej w tym roku.

04 05 2009


 

AKTUALNOŚCI

Transparentna Gmina Rozwoju

OGŁOSZENIA

Rozliczenie podatku dochodowego emeryta lub rencisty za 2017 r.

RADA GMINY

Uchwalono budżet na 2018 rok

GOKiS

Nauka gry na gitarze