biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1250727

 

 

Aktualności Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu

Znajdź...

 

I Ty Zostań Mistrzem Pięknego Czytania
2 czerwca w świetlicy wiejskiej w Pisarzowicach odbył się konkurs czytelniczy dla uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum "I Ty zostań mistrzem pięknego czytania". Celem konkursu była zachęta do czytania, rozbudzanie wrażliwości na piękno słowa.
W konkursie wzięło udział 15 dzieci w przedziale wiekowym 8-15 lat. Uczestnicy byli oceniani w 3 kategoriach :
I - dzieci w wieku 8-10 lat
II - dzieci w wieku 11-12 lat
III - młodzież w wieku 13-15 lat.

W pierwszym etapie konkursu dzieci czytały wcześniej przygotowane w domu fragmenty bajek i opowiadań. Następnie komisja w składzie Monika Sawicka, Iwona janikowska i Justyna Antoszewska, wyłoniła z każdej grupy po 3 najpiękniej czytające osoby, które przeszły do etapu II. Każdy uczestnik losował zestaw, który należało pięknie przeczytać po krótkim przygotowaniu się. Po przerwie, podczas której na dzieci czekał słodki poczęstunek, nastąpiło uroczyste wręczenie nagród oraz dyplomów.

Tytuł mistrza w pierwszej kategorii zdobyła Gabrysia Pękala - kl. IV oraz wyróżnienie - Ala Bawer - kl. II.
Mistrzem Pięknego Czytania w drugiej kategorii została Ewa Wołodźko - kl. VI , a w kategorii III - Anna Chomicz - kl. I gimnazjum
Za zajęcie pierwszego miejsca dzieciom zostały wręczone dyplomy oraz nagrody książkowe, natomiast wszystkie pozostałe osoby biorące udział w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody pocieszenia.
04 06 2009


 AKTUALNOŚCI

Zakończyły się inwestycje drogowe na terenie Gminy Lubań

OGŁOSZENIA

ANKIETA

RADA GMINY

Radni obradowali

GOKiS

Nauka gry na gitarze