biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1251865

 

 

Aktualności Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu

Znajdź...

 

„Gdzie mieszka bajeczka?...” Spotkanie z przedszkolakami
12 października br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pisarzowicach gościła grupa 3, 4 i 5 latków z miejscowego przedszkola .

Po krótkim powitaniu odbyła się lekcja biblioteczna , w której maluszki z wielkim zainteresowaniem uczestniczyły. W skupieniu wysłuchały więc najważniejszych informacji o bibliotece, dowiedziały się jak zostać jej czytelnikiem i móc wypożyczać książki. Dzieci pięknie odpowiadały na zadawane pytania , doskonale wiedziały jak w bibliotece należy się zachowywać, znały zasady poszanowania książek, wspaniale opowiadały o tym, jak o nie dbać, by służyły nam całymi latami.

Po tej krótkiej rozmowie przyszedł czas na zabawę. Dzieci podchodziły do tablicy, na której znajdowały się koperty z niespodziankami. W kopertach tych ukryte były zadania, zagadki, cukierki bądź tytuły bajek. Nie zabrakło więc głośnego czytania. Dyrektor GOKiS Justyna Antoszewska przeczytała dzieciom wylosowane przez nie opowiastki. Maluchy pięknie odgadywały zagadki, śpiewały piosenki, opowiadały o treści swoich ulubionych książeczek, w skupieniu słuchały czytanych opowieści, a następnie z wielkim zaciekawieniem oglądały zgromadzone w bibliotece książki dla najmłodszych. Swoją obecność u nas ubarwiły piosenką, czym sprawiły nam miłą niespodziankę.

Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały kolorowe książeczki z pamiątkową dedykacją oraz słodkości. Z bajeczkami w rękach i uśmiechem na buziach opuściły bibliotekę. Mamy nadzieję, że wrócą do nas nie tylko na następne spotkanie, ale także po to , by wspólnie z rodzicami wypożyczyć czekające tu na nie książki. Dziękujemy paniom wychowawczyniom za przybycie , a dzieciom życzymy, aby z każdą przeczytaną książką zyskiwały nowego przyjaciela.

13 10 2010


 AKTUALNOŚCI

Zakończyły się inwestycje drogowe na terenie Gminy Lubań

OGŁOSZENIA

ANKIETA

RADA GMINY

Radni obradowali

GOKiS

Nauka gry na gitarze