biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1251862

 

 

Aktualności Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu

Znajdź...

 

Przegląd Kolęd i Pastorałek
Śpiewanie kolęd to piękna polska tradycja bożonarodzeniowa. Pielęgnowana od dawien dawna, przetrwała do dziś, dlatego też, podtrzymując ten zwyczaj , GOKiS zorganizował Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek, który odbył się 12 grudnia br. w świetlicy wiejskiej w Pisarzowicach .
W konkursie wzięły udział dzieci oraz młodzież z Radostowa, Kościelnika i Pisarzowic. Występy oceniało jury w składzie: Zbigniew Hercuń - Wójt Gminy Lubań, Stefania Burniak mieszkanka Henrykowa Lubańskiego, Irena Czajkowska - wychowawca w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Lubaniu. Mimo iż spotkanie miało formę konkursu, tego wieczoru nie było przegranych, gdyż wszyscy uczestnicy zaprezentowali się naprawdę wspaniale. Mieliśmy przyjemność obejrzenia i wysłuchania pięknych, wzruszających występów, które wprowadziły nas w ten szczególny i niepowtarzalny nastrój świąt Bożego Narodzenia. Jednak do wygrania były tylko dwie statuetki, które jury przyznało Mateuszowi Guzowskiemu z Pisarzowic oraz Scholi Skrzaty z Radostowa. Wszystkie występujące dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz słodkości.
Oprócz kolęd i pastorałek, bardzo licznie zgromadzeni widzowie, przy kawie, herbacie i słodkim poczęstunku, mogli podziwiać inscenizacje teatralne przygotowane przez dzieci i młodzież z bibliotecznych kół zainteresowań z Pisarzowic i Radostowa. Grupa Gwiazdeczki przygotowała inscenizację Jasełek, natomiast młodzież z Koła Młodych Twórców - przedstawienie słowno-muzyczne pt. "Żeby człowiek był człowiekiem". Myślą przewodnią scenki było zwrócenie uwagi na to, byśmy w ten piękny wieczór narodzin Bożego Syna pomyśleli o drugim człowieku, by w tę noc nikt nie był nam obcy, by każdy z każdym dzielił się sercem.
Młodzież z Koła Młodych Twórców przygotowała ponadto kiermasz samodzielnie wykonanych ozdób bożonarodzeniowych. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na organizację wycieczki podczas ferii. Dzieci z Radostowa natomiast przygotowały kolczyki z modeliny, które z pewnością staną się doskonałym upominkiem świątecznym.
Serdeczne podziękowania należą się opiekunom zespołów oraz rodzicom za perfekcyjne przygotowanie uczestników, za to, że mimo niesprzyjającej pogody zechcieli wziąć udział w naszym przedsięwzięciu. Dziękujemy również wszystkim, którzy nas wsparli i zakupili ozdoby z kiermaszu.
Raz jeszcze gratulujemy uczestnikom tegorocznego przeglądu, którzy dali dowód temu, że w naszej gminie nie brakuje naprawdę utalentowanych dzieci i młodzieży. Życzymy wszystkim zdrowych, wesołych, pełnych ciepła i uśmiechu Świąt Bożego Narodzenia i do zobaczenia za rok.

14 12 2010


 AKTUALNOŚCI

Zakończyły się inwestycje drogowe na terenie Gminy Lubań

OGŁOSZENIA

ANKIETA

RADA GMINY

Radni obradowali

GOKiS

Nauka gry na gitarze