biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1101927

 

 

Aktualności Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu

Znajdź...

 

Przegląd Kolęd i Pastorałek
Śpiewanie kolęd to piękna polska tradycja bożonarodzeniowa. Pielęgnowana od dawien dawna, przetrwała do dziś, dlatego też, podtrzymując ten zwyczaj , GOKiS zorganizował Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek, który odbył się 12 grudnia br. w świetlicy wiejskiej w Pisarzowicach .
W konkursie wzięły udział dzieci oraz młodzież z Radostowa, Kościelnika i Pisarzowic. Występy oceniało jury w składzie: Zbigniew Hercuń - Wójt Gminy Lubań, Stefania Burniak mieszkanka Henrykowa Lubańskiego, Irena Czajkowska - wychowawca w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Lubaniu. Mimo iż spotkanie miało formę konkursu, tego wieczoru nie było przegranych, gdyż wszyscy uczestnicy zaprezentowali się naprawdę wspaniale. Mieliśmy przyjemność obejrzenia i wysłuchania pięknych, wzruszających występów, które wprowadziły nas w ten szczególny i niepowtarzalny nastrój świąt Bożego Narodzenia. Jednak do wygrania były tylko dwie statuetki, które jury przyznało Mateuszowi Guzowskiemu z Pisarzowic oraz Scholi Skrzaty z Radostowa. Wszystkie występujące dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz słodkości.
Oprócz kolęd i pastorałek, bardzo licznie zgromadzeni widzowie, przy kawie, herbacie i słodkim poczęstunku, mogli podziwiać inscenizacje teatralne przygotowane przez dzieci i młodzież z bibliotecznych kół zainteresowań z Pisarzowic i Radostowa. Grupa Gwiazdeczki przygotowała inscenizację Jasełek, natomiast młodzież z Koła Młodych Twórców - przedstawienie słowno-muzyczne pt. "Żeby człowiek był człowiekiem". Myślą przewodnią scenki było zwrócenie uwagi na to, byśmy w ten piękny wieczór narodzin Bożego Syna pomyśleli o drugim człowieku, by w tę noc nikt nie był nam obcy, by każdy z każdym dzielił się sercem.
Młodzież z Koła Młodych Twórców przygotowała ponadto kiermasz samodzielnie wykonanych ozdób bożonarodzeniowych. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na organizację wycieczki podczas ferii. Dzieci z Radostowa natomiast przygotowały kolczyki z modeliny, które z pewnością staną się doskonałym upominkiem świątecznym.
Serdeczne podziękowania należą się opiekunom zespołów oraz rodzicom za perfekcyjne przygotowanie uczestników, za to, że mimo niesprzyjającej pogody zechcieli wziąć udział w naszym przedsięwzięciu. Dziękujemy również wszystkim, którzy nas wsparli i zakupili ozdoby z kiermaszu.
Raz jeszcze gratulujemy uczestnikom tegorocznego przeglądu, którzy dali dowód temu, że w naszej gminie nie brakuje naprawdę utalentowanych dzieci i młodzieży. Życzymy wszystkim zdrowych, wesołych, pełnych ciepła i uśmiechu Świąt Bożego Narodzenia i do zobaczenia za rok.

14 12 2010


 

AKTUALNOŚCI

Transparentna Gmina Rozwoju

OGŁOSZENIA

Rozliczenie podatku dochodowego emeryta lub rencisty za 2017 r.

RADA GMINY

Uchwalono budżet na 2018 rok

GOKiS

Nauka gry na gitarze