biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1251858

 

 

Aktualności Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu

Znajdź...

 

Wielkanoc
Oficjalne nadejście wiosny zostało przypieczętowane piękną pogodą. W przyjemnej atmosferze słonecznych dni, otoczeni rozkwitającą przyrodą, oczekiwaliśmy nadejścia Świąt Wielkiej Nocy. W tegorocznych świątecznych przygotowaniach, wzięły udział między innymi dzieci z koła teatralnego „Gwiazdeczki” z Radostowa. Młodzi mieszkańcy postanowili pracowicie spędzić okres świątecznych przygotowań i z pomocą opiekunów oraz rodziców wypiekali kruche wielkanocne ciasteczka, a także przygotowali kiermasz ozdób wielkanocnych.
Kiermasz odbył się na placu przed kościołem w Radostowie, w Niedzielę Palmową. Królowały ozdoby odlane z gipsu. Wśród nich znalazły się zarówno te ozdobione przez dzieci, jak i przeznaczone do własnoręcznego pomalowania. Możliwość pomalowania odlewów gipsowych przypadła do gustu szczególnie najmłodszym uczestnikom kiermaszu, którzy chętnie nabywali wielkanocne zające. Dorośli zaś zachwycali się głównie gąskami i kurkami. W trakcie trwania kiermaszu, dopisała nie tylko pogoda, lecz również pogodne nastroje wszystkich mieszkańców, którzy tego dnia przybyli do Kościoła i ochoczo zatrzymywali się przy kiermaszu, by nabyć wielkanocne ozdoby i poprzez to wspomóc zbieranie funduszy na organizację zbliżającego się Dnia Dziecka w Radostowie.
Coroczną wielkanocną tradycją stało się także wspólne wypiekanie kruchych ciasteczek. Po lekcjach, młodzi cukiernicy gwarnie przybyli do wiejskiej świetlicy, by wspólnie wypiekać słodkie przysmaki. Każdy uczestnik samodzielnie wyrabiał i wałkował ciasto, a następnie wycinał z niego przepiękne kaczuszki, zajączki, koszyczki wielkanocne oraz tulipany. Gotowe ciasteczka dzieci przyozdobiły smakowitym lukrem. Wspólne wypieki zakończyły się degustacją.

10 05 2011


 AKTUALNOŚCI

Zakończyły się inwestycje drogowe na terenie Gminy Lubań

OGŁOSZENIA

ANKIETA

RADA GMINY

Radni obradowali

GOKiS

Nauka gry na gitarze