biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1220895

 

 

Aktualności Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu

Znajdź...

 

Przygody Rozbójnika Rumcajsa
Dnia 28.05.2011.młodzi mieszkańcy naszej gminny zostali zaproszeni do udziału w wyciecze, aby uczcić wspaniałe święto jakim jest Dzień Dziecka. Czas ten kojarzy się z radością, beztroską mnóstwem przyjemności i atrakcji, i taki właśnie był wspólny wyjazd.
Uczestnicy wyposażeni w promienne uśmiechy ruszyli do zwiedzania Muzeum Przyrodniczego w Jeleniej Górze. Zbiory muzealne zachwycały egzotyką eksponatów. Ogromny tygrys czy kazur, sprawiał że dzieci wydawały okrzyki zdumienia, a euforia jak powstawała przy odlewie jaja wymarłego już strusia, potwierdzała że wybór, aby dzieciom pokazać to właśnie miejsce okazał się właściwy . Następnie udaliśmy się na obiad, aby ochłonąć po wrażeniach i naładować akumulatory przed główną atrakcją, jaką był spektakl w Teatrze im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze.
„Przygody Rozbójnika Rumcajsa” to wspaniały musical, który zachwycił dzieci. Każdy mały uczestnik na widowni chłonął wrażenia płynące ze sceny. Wesołe piosenki wyśpiewywane przez aktorów sprawiały, że dzieci mimowolnie kołysały się do taktu. Największą atrakcją okazała się kulminacyjna scena w której wojsko wtacza ciężką armatę, aby zgładzić Rumcajsa. Na Sali cisza każdy czeka w napięciu na to co nastąpi… i nagle potężny huk przerywa napięcie, z armaty poleciały wprost na widownie serpentyny i konfetti.
Na Sali cisza każdy czeka w napięciu na to co nastąpi… i nagle potężny huk ! przerywa napięcie, z armaty poleciały wprost na widownie serpentyny i konfetti.
Po spektaklu udało się naszej grupie zrobić pamiątkowe zdjęcie z aktorami. Był to wspaniały i nieoczekiwany tego dnia prezent. Dzieci jeszcze raz oklaskiwały występ, oraz wyrażali swoje zachwyty dotyczące spektaklu. Aktorzy natomiast promienieli radością jaką wzniecili młodzi recenzenci sztuki.
Po dniu pełnym wrażeń dzieci wróciły do domu.02 06 2011


 AKTUALNOŚCI

Zakup wyposażenia do świetlicy wiejskiej w Henrykowie Lubańskim

OGŁOSZENIA

Podziękowanie Wójta Gminy Lubań – Zbigniewa Hercunia

RADA GMINY

Radni obradowali

GOKiS

Nauka gry na gitarze