biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1251839

 

 

Aktualności Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu

Znajdź...

 

Wakacyjne wydarzenia
Morze, woda, góry, las to wakacji nadszedł czas… Ale nie każdy z nas ma możliwość spędzenia w wymarzony sposób wakacji. Wychodząc naprzeciw potrzebom dzieci z Gminy Lubań GOKiS postanowił zaproponować dzieciom coś niezwykłego. W bibliotekach gminnych odbyły się spotkania dla dzieci pod tajemniczym tytułem: „Archeologia na wakacje- czyli wszystko co każde dziecko powinno wiedzieć na temat dinozaurów, ludzi pierwotnych, czasów prehistorycznych.”
Zajęcia odbyły się w gminnych bibliotekach pod opieką bibliotekarek. Podczas zajęć dzieci miały możliwość poznać bliżej dinozaury, zgłębić tajemnice z ich życia, poznać przyczynę ich wyginięcia oraz zapoznać się z pracą paleontologa. Na spotkaniach przeplatała się teoria z zajęciami plastycznymi, zabawa na świeżym powietrzu z żartami i śmiechem. Dzieci poznawały dinozaury, ale również nowych kolegów jak i swoje możliwości. Zabawy było co niemiara.
W nagrodę dla uczestników wakacyjnych zajęć przygotowaliśmy wyjazd - niespodziankę do Dinoparku w Szklarskiej Porębie. Dzieci na miejscu mogły zobaczyć postacie dinozaurów usytuowane w „naturalnym” środowisku, wyszaleć się w „małpim gaju” , na dmuchańcach oraz odszukać w piaskownicy kości dinozaurów. Dla wszystkich o silnych nerwach Dinopark oferował kino 5D.


18 08 2011


 AKTUALNOŚCI

Zakończyły się inwestycje drogowe na terenie Gminy Lubań

OGŁOSZENIA

ANKIETA

RADA GMINY

Radni obradowali

GOKiS

Nauka gry na gitarze