biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1101927

 

 

Aktualności Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu

Znajdź...

 

Wakacyjne wydarzenia
Morze, woda, góry, las to wakacji nadszedł czas… Ale nie każdy z nas ma możliwość spędzenia w wymarzony sposób wakacji. Wychodząc naprzeciw potrzebom dzieci z Gminy Lubań GOKiS postanowił zaproponować dzieciom coś niezwykłego. W bibliotekach gminnych odbyły się spotkania dla dzieci pod tajemniczym tytułem: „Archeologia na wakacje- czyli wszystko co każde dziecko powinno wiedzieć na temat dinozaurów, ludzi pierwotnych, czasów prehistorycznych.”
Zajęcia odbyły się w gminnych bibliotekach pod opieką bibliotekarek. Podczas zajęć dzieci miały możliwość poznać bliżej dinozaury, zgłębić tajemnice z ich życia, poznać przyczynę ich wyginięcia oraz zapoznać się z pracą paleontologa. Na spotkaniach przeplatała się teoria z zajęciami plastycznymi, zabawa na świeżym powietrzu z żartami i śmiechem. Dzieci poznawały dinozaury, ale również nowych kolegów jak i swoje możliwości. Zabawy było co niemiara.
W nagrodę dla uczestników wakacyjnych zajęć przygotowaliśmy wyjazd - niespodziankę do Dinoparku w Szklarskiej Porębie. Dzieci na miejscu mogły zobaczyć postacie dinozaurów usytuowane w „naturalnym” środowisku, wyszaleć się w „małpim gaju” , na dmuchańcach oraz odszukać w piaskownicy kości dinozaurów. Dla wszystkich o silnych nerwach Dinopark oferował kino 5D.


18 08 2011


 

AKTUALNOŚCI

Transparentna Gmina Rozwoju

OGŁOSZENIA

Rozliczenie podatku dochodowego emeryta lub rencisty za 2017 r.

RADA GMINY

Uchwalono budżet na 2018 rok

GOKiS

Nauka gry na gitarze