biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1116045

 

 

Aktualności Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu

Znajdź...

 

Przedszkolaki w bibliotece w Pisarzowicach
23 maja 2012 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pisarzowicach gościła grupa 5- latków z miejscowej Szkoły Podstawowej .

Po krótkim powitaniu odbyła się lekcja biblioteczna , w której maluszki z wielkim zainteresowaniem uczestniczyły. W skupieniu wysłuchały najważniejszych informacji o bibliotece, dowiedziały się jak zostać jej czytelnikiem i móc wypożyczać książki. Dzieci pięknie odpowiadały na zadawane pytania , doskonale wiedziały jak w bibliotece należy się zachowywać, znały zasady poszanowania książek, wspaniale opowiadały o tym, jak o nie dbać, by służyły nam całymi latami.

Po tej krótkiej rozmowie przyszedł czas na zabawę. Dzieci podchodziły do tablicy, na której znajdowały się koperty z niespodziankami. W kopertach tych, ukryte były zadania, zagadki, cukierki bądź tytuły bajek. Nie zabrakło więc głośnego czytania. Maluchy pięknie odgadywały zagadki, opowiadały o treści swoich ulubionych książeczek, w skupieniu słuchały czytanej opowieści, a następnie z wielkim zaciekawieniem oglądały zgromadzone w bibliotece książki dla najmłodszych.

Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały kolorowanki, zakładki do książeczek oraz dyplomy „Przyjaciela biblioteki”, po czym z uśmiechem na buziach opuściły bibliotekę. Mamy nadzieję, że wrócą do nas nie tylko na następne spotkanie, ale także po to , by wspólnie z rodzicami wypożyczyć czekające tu na nie książki. Dziękujemy pani wychowawczyni za przybycie , a dzieciom życzymy, aby z każdą przeczytaną książką zyskiwały nowego przyjaciela.24 05 2012


 AKTUALNOŚCI

Można składać wnioski na dofinansowanie do budowy do biologicznych przydomowych oczyszczalni ścieków

OGŁOSZENIA

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza właścicieli gospodarstw rolnych do udziału w XVI edycji Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

RADA GMINY

Radni obradowali

GOKiS

Nauka gry na gitarze