biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1252159

 

 

Aktualności Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu

Znajdź...

 

II Gminny Przegląd Małych Form Teatralnych
5 czerwca br. w świetlicy wiejskiej w Radogoszczy odbył się organizowany przez GOKiS II Gminny Przegląd Małych Form Teatralnych . Spotkanie miało formę konkursu, w którym wzięło udział 5 zespołów reprezentujących szkoły i biblioteki z terenu Gminy Lubań.
Jury w składzie: Teresa Trefler - wiceprzewodnicząca Rady Gminy Lubań, Wanda Żuraw- kierownik zespołu folklorystycznego Cisowianki, Waldemar Rink - dyrektor szkoły podstawowej w Radogoszczy, miało niełatwe zadanie, ponieważ wszystkie zespoły były perfekcyjnie przygotowane. Występ na scenie dla młodych aktorów był nie lada wyzwaniem, jednak wszyscy zaprezentowali się naprawdę wspaniale. Tematyka widowisk dotyczyła literatury, ale każda z grup pokazała ją w innym świetle, często w nowej interpretacji, nie zabrakło też sporej dawki humoru.

Jako pierwsza wystąpiła grupa Gwiazdeczki z koła teatralnego z Radostowa. Na tegoroczny przegląd przygotowały spektakl „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” , pod kierunkiem pani Iwony Janikowskiej. Dzieci przeniosły widownię w bajkowy świat – barwne stroje nadały granym postaciom wyrazistości i dopełniły wspaniałego występu.
Kolejną grupą byli uczestnicy Koła Młodych Twórców działającego przy bibliotece w Pisarzowicach, którzy wystąpili z przedstawieniem pt. „Czerwony Kapturek”. Nad przygotowaniem tej inscenizacji czuwała pani Monika Sawicka. Niezwykła kreacja młodych aktorów, zwłaszcza małego Kapturka i złego wilka, zachwyciła zarówno widzów jak i jury przeglądu.
W dalszej kolejności wystąpiła grupa ze Szkoły Podstawowej w Kościelniku z inscenizacją „Królewna Śnieżka” . Spektakl przygotowano pod kierunkiem pani Jolanty Świerczyńskiej. Bajka znana każdemu dziecku, pokazana została przez małych aktorów w bardzo ciekawy i oryginalny sposób, a piękne stroje dopełniły całości.
Następnie zaprezentowała się grupa Dzieciaki z naszej paki ze Szkoły Podstawowej w Pisarzowicach. W jej wykonaniu obejrzeliśmy sztukę „Ty także byłeś mały” , przygotowaną pod kierunkiem pani Wioletty Zając. Na najwyższe uznanie zasługuje tu niewątpliwie ciekawy, dający do myślenia scenariusz oraz jego sceniczne wykonanie.
Gimnazjum w Pisarzowicach z kolei, reprezentowała grupa Fredryści pracująca pod kierunkiem pani Kamili Kaput. W ich wykonaniu mogliśmy obejrzeć przedstawienie pt. „Literatura w krzywym zwierciadle” - scenki kabaretowe, które rozbawiły widzów niemal do łez.

W efekcie końcowym przed jury stanęło bardzo trudne zadanie, czyli wyłonienie zwycięzcy. Zadanie to było tym trudniejsze, że niektóre z grup odznaczały się wspaniałą dykcją i niebanalną grą aktorską, inne zaś przodowały w ciekawym scenariuszu i interesujących, własnoręcznie wykonanych rekwizytach. Ostatecznie jury zdecydowało, że nagrodę główną w postaci statuetki otrzymają Fredryści z gimnazjum. Jury wyróżniło także kreację Czerwonego Kapturka , w rolę którego znakomicie wcieliła się Amelka Sawicka z Koła Młodych Twórców. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy uczestnikom przeglądu tego, jak wspaniale zmagali się z tremą i trudem występu na scenie przed publicznością. Wszystkie zaprezentowane inscenizacje były wykonane na bardzo wysokim poziomie i świadczyły o dużym zaangażowaniu nie tylko dzieci, ale także osób je przygotowujących. Trzeba podkreślić rosnący z każdym rokiem poziom artystyczny naszych dzieci i młodzieży. Dziękujemy opiekunom zespołów za perfekcyjne przygotowanie uczestników i za to, że zechcieli wziąć udział w naszym przedsięwzięciu. Już dziś zapraszamy na III Gminny Przegląd Małych Form Teatralnych, który odbędzie się za rok.

06 06 2012


 AKTUALNOŚCI

Zakończyły się inwestycje drogowe na terenie Gminy Lubań

OGŁOSZENIA

ANKIETA

RADA GMINY

Radni obradowali

GOKiS

Nauka gry na gitarze