biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1250314

 

 

Aktualności Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu

Znajdź...

 

Książka sposobem na nudę
Czym w naszym życiu jest książka? W dzisiejszym świecie mało czytamy. Często książka czytana jest z przymusu, jako lektura szkolna, ale przecież może stać się ona wspaniałym sposobem na nudę w deszczowe, wakacyjne dni.
Aby pokazać, że książka może stać się inspiracją do wspólnej zabawy i dać mnóstwo radości, młodzież z bibliotecznego Koła Młodych Twórców , pod kierunkiem Moniki Sawickiej, przygotowała własną, humorystyczną interpretację „Balladyny” . Ten XIX- wieczny tekst przenieśliśmy do czasów współczesnych i tak oto powstało zabawne przedstawienie, które stało się dla nas super zabawą. Do tej zabawy wykorzystaliśmy także znaną i lubianą opowieść Czerwony Kapturek . Inscenizacje zostały zaprezentowane mieszkańcom Pisarzowic 23 czerwca br.
Widzowie mogli podziwiać aktorskie i wokalne talenty dzieci i młodzieży. Kabaretowa wersja „Balladyny” rozbawiła wszystkich niemal do łez. Nie bez echa pozostała też inscenizacja „Czerwonego Kapturka”. Młodzi aktorzy przenieśli widownię w bajkowy świat , a barwne stroje nadały granym postaciom wyrazistości i dopełniły wspaniałego występu. Nie zabrakło także akcentu muzycznego. Na zakończenie spotkania dziewczęta zaśpiewały piosenkę, którą zachęciły dzieci do sięgania po książki, zapewniając, że z nimi również można się znakomicie bawić.
Książkę warto pokochać! Polecamy wszystkim, którzy wierzą w istnienie magii, sięgnijcie po książkę i przeczytajcie ją do końca, bo nic tak nie zabije nudy jak dobra, pełna magii lektura. Pamiętajmy, książka to nie nuda! To dobra zabawa!


26 06 2012


 AKTUALNOŚCI

Zakończyły się inwestycje drogowe na terenie Gminy Lubań

OGŁOSZENIA

ANKIETA

RADA GMINY

Radni obradowali

GOKiS

Nauka gry na gitarze