biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1210254

 

 

Aktualności Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu

Znajdź...

 

Książka sposobem na nudę
Czym w naszym życiu jest książka? W dzisiejszym świecie mało czytamy. Często książka czytana jest z przymusu, jako lektura szkolna, ale przecież może stać się ona wspaniałym sposobem na nudę w deszczowe, wakacyjne dni.
Aby pokazać, że książka może stać się inspiracją do wspólnej zabawy i dać mnóstwo radości, młodzież z bibliotecznego Koła Młodych Twórców , pod kierunkiem Moniki Sawickiej, przygotowała własną, humorystyczną interpretację „Balladyny” . Ten XIX- wieczny tekst przenieśliśmy do czasów współczesnych i tak oto powstało zabawne przedstawienie, które stało się dla nas super zabawą. Do tej zabawy wykorzystaliśmy także znaną i lubianą opowieść Czerwony Kapturek . Inscenizacje zostały zaprezentowane mieszkańcom Pisarzowic 23 czerwca br.
Widzowie mogli podziwiać aktorskie i wokalne talenty dzieci i młodzieży. Kabaretowa wersja „Balladyny” rozbawiła wszystkich niemal do łez. Nie bez echa pozostała też inscenizacja „Czerwonego Kapturka”. Młodzi aktorzy przenieśli widownię w bajkowy świat , a barwne stroje nadały granym postaciom wyrazistości i dopełniły wspaniałego występu. Nie zabrakło także akcentu muzycznego. Na zakończenie spotkania dziewczęta zaśpiewały piosenkę, którą zachęciły dzieci do sięgania po książki, zapewniając, że z nimi również można się znakomicie bawić.
Książkę warto pokochać! Polecamy wszystkim, którzy wierzą w istnienie magii, sięgnijcie po książkę i przeczytajcie ją do końca, bo nic tak nie zabije nudy jak dobra, pełna magii lektura. Pamiętajmy, książka to nie nuda! To dobra zabawa!


26 06 2012


 AKTUALNOŚCI

Zakończono realizację Projektu: Usuwanie azbestu i wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Lubań na rok 2018

OGŁOSZENIA

Spotkanie informacyjne pt. „Wsparcie z Funduszy Europejskich na rozwój przedsiębiorczości i poprawę konkurencyjności dolnośląskich MMŚP”

RADA GMINY

Radni obradowali

GOKiS

Nauka gry na gitarze