biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1218780

 

 

Aktualności Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu

Znajdź...

 

Wakacyjna wycieczka
Wakacyjny czas dobiega końca, pomału żegnamy ciepłe dni , wyciągamy z szafy cieplejsze ubrania. Odkładamy do albumu fotografie z tegorocznych wakacji. Gminny Ośrodek Kultury i Sportu wiedząc że dzieci z terenów wiejskich nie zawsze mają możliwość wyjazdów na wakacje zorganizował zajęcia letnie, aby czas wolny był wypełniony zabawą. W tym roku tematem przewodnim była MUZYKA – więc w trakcie warsztatów uczestnicy poznali czym jest zabawa przez taniec, śpiew, wspólne muzykowanie. Dla dzieci uczestniczących w zajęciach była przygotowana nagroda w postaci wyjazdu do Zamku Książ. Ta niesamowita wycieczka sprawiła, że młodzi pasjonaci historii mogli poznać niesamowite miejsce gdzie XXI wiek zderza się zamierzchłymi czasami. Była to swoista podróż w czasie. Uczestnicy wycieczki mieli możliwość poznania historii zamku i jego mieszkańców. Trasa z przewodnikiem prowadziła przez salony barokowe: Salon Zielony, reprezentacyjną Salę Maksymiliana, Salon Biały, Salon Chiński, Salon Gier oraz Salon Barokowy. Dzieci mogły podziwiać nie tylko pomieszczenia zamku, ale także zgromadzone w nim skarby jak np. pamiątki PRL-u czy militaria z II wojny światowej.
Najwięcej emocji wzbudził ten etap wycieczki, kiedy grupa weszła do tunelu z okresu II wojny światowej, na poziomie 15 m pod zamkiem. Strachu było co niemiara, kiedy nagle w podziemiach zgasło światło, rozległy się strzały , słychać było krzyki oraz wycie syren alarmowych.
Wycieczkę zakończyliśmy spacerem wzdłuż tarasów oraz wspólnym zdjęciem na tle pięknego zamku. Pogoda na szczęście dopisała, więc mogliśmy podziwiać wspaniałe krajobrazy, architekturę budynku i okolic. Około godz. 16.00 zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domu.
28 08 2012


 AKTUALNOŚCI

Uwaga - utrudnienia

OGŁOSZENIA

Spotkanie informacyjne pt. "Zwalczanie emisji kominowej – projekty w formule grantowej

RADA GMINY

Radni obradowali

GOKiS

Nauka gry na gitarze