biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

998844

 

 

Aktualności Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu

Znajdź...

 

Ferie w Radostowie i Radogoszczy
Podczas tegorocznych ferii Gminna Biblioteka Publiczna w Radogoszczy przygotowała dla dzieci zajęcia plastyczno - muzyczne. W trakcie dwugodzinnych spotkań dzieci, które nie wyjechały na zimowisko, mogły ciekawie i w przyjaznej atmosferze spędzić czas wolny od zajęć szkolnych.
W pierwszym tygodniu zajęcia odbywały się w świetlicy wiejskiej w Radostowie, w drugim natomiast w bibliotece w Radogoszczy.
Zajęcia były tak zaplanowane, aby najbardziej wymagający uczestnik mógł znaleźć coś dla siebie. Dzieci samodzielnie wykonały świnki skarbonki, miały też okazję przenieść się do świata baśni – wykonując magiczne kapelusze. Oczywiście w trakcie spotkań pojawiły się elementy ruchowe, czyli gry i zabawy integracyjne do muzyki. Jeden dzień został przeznaczony na ćwiczenia sztuki kulinarnej, dzieci zrobiły sałatkę owocową. Każdy maluch kroił, obierał, mieszał starając zachować proporcje. Dzięki temu sałatka była nie tylko smaczna, ale i piękną kolorową kompozycją. Na koniec dni tą bombę witaminową poddano testom na smaczność! Oczywiście otrzymała najwyższe noty, a dzieci zgodnie twierdziły, że jest to najlepsza sałatka jaką jadły. By zachować proporcje, po dniu obżarstwa był dzień muzyczny. Tańce oraz zabawa do tegorocznych hitów sprawiła ogrom radości. Największe emocje wzbudziła zabawa limbo czyli przechodzenie w rytm muzyki pod obniżającą się linką. Trzeba było wykazać się nie lada sprytem oraz gibkim ciałem, żeby wygrać w tej konkurencji. Oczywiście tradycyjne zabawy jak taniec na gazecie, czy z balonem cieszyły się również ogromnym powodzeniem.
11 02 2013


 AKTUALNOŚCI

Wielkanocny teatrzyk „O tym jak jajko pisanką zostało”.

OGŁOSZENIA

Informacja Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowalnego w Lubaniu

RADA GMINY

Odbyła się XXIV Sesja Rady Gminy Lubań

GOKiS

Nauka gry na gitarze