biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

984431

 

 

Aktualności Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu

Znajdź...

 

Ferie w Radostowie i Radogoszczy
Podczas tegorocznych ferii Gminna Biblioteka Publiczna w Radogoszczy przygotowała dla dzieci zajęcia plastyczno - muzyczne. W trakcie dwugodzinnych spotkań dzieci, które nie wyjechały na zimowisko, mogły ciekawie i w przyjaznej atmosferze spędzić czas wolny od zajęć szkolnych.
W pierwszym tygodniu zajęcia odbywały się w świetlicy wiejskiej w Radostowie, w drugim natomiast w bibliotece w Radogoszczy.
Zajęcia były tak zaplanowane, aby najbardziej wymagający uczestnik mógł znaleźć coś dla siebie. Dzieci samodzielnie wykonały świnki skarbonki, miały też okazję przenieść się do świata baśni – wykonując magiczne kapelusze. Oczywiście w trakcie spotkań pojawiły się elementy ruchowe, czyli gry i zabawy integracyjne do muzyki. Jeden dzień został przeznaczony na ćwiczenia sztuki kulinarnej, dzieci zrobiły sałatkę owocową. Każdy maluch kroił, obierał, mieszał starając zachować proporcje. Dzięki temu sałatka była nie tylko smaczna, ale i piękną kolorową kompozycją. Na koniec dni tą bombę witaminową poddano testom na smaczność! Oczywiście otrzymała najwyższe noty, a dzieci zgodnie twierdziły, że jest to najlepsza sałatka jaką jadły. By zachować proporcje, po dniu obżarstwa był dzień muzyczny. Tańce oraz zabawa do tegorocznych hitów sprawiła ogrom radości. Największe emocje wzbudziła zabawa limbo czyli przechodzenie w rytm muzyki pod obniżającą się linką. Trzeba było wykazać się nie lada sprytem oraz gibkim ciałem, żeby wygrać w tej konkurencji. Oczywiście tradycyjne zabawy jak taniec na gazecie, czy z balonem cieszyły się również ogromnym powodzeniem.
11 02 2013


 AKTUALNOŚCI

Zakończono ważne inwestycje drogowe

OGŁOSZENIA

Nabór wniosków o dofinansowanie w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

RADA GMINY

Ostatnia sesja w roku 2016

GOKiS

Nauka gry na gitarze