biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1252964

 

 

Aktualności Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu

Znajdź...

 

Majówka z Gokisem
W sobotnie popołudnie, 11 maja br., Henryków Lubański przemienił się w prawdziwy Dziki Zachód. Tego dnia bowiem odbyła się pierwsza w tym roku impreza plenerowa – MAJÓWKA Z GOKISEM. Główną atrakcją festynu była grupa CATAWBA z Wałbrzycha, która zaprezentowała zgromadzonej publiczności elementy kultury indiańskiej i country. Każdy mógł nauczyć się tańca country, obejrzeć pokazy w wykonaniu artystów, wziąć udział w konkursach i zabawach w stylu western.
Wszyscy ci, którym deszcz niestraszny mogli zobaczyć jak przebiega ceremonia szałwii, mająca za zadanie przegonienie złych duchów i każdego obecnego natchnąć pozytywną energią. Grupa Catawba zaprezentowała taniec indiański POW – WOW, który w połączeniu z barwnymi strojami oraz legendą wprowadzającą nas w nastrój wzbudził ogromne zainteresowanie. Każdy uczestnik festynu mógł choć na chwilę zbliżyć się do kultywowanych tradycji amerykańskich Indian.
Przybyli do Henrykowa Indianie pragnęli bratać się z uczestnikami imprezy, dlatego zaprosili wszystkich odważnych na scenę do wspólnych gier. Dzieci chętnie skorzystały z zaproszenia. Próbowały swoich sił w takich konkurencjach jak np. ryk bizona, wyścigi żółwi oraz w tańcu indiańskim.
Kolejną atrakcją festynu było przybycie kowbojów, którzy wystrzałowo zaprezentowali pokaz tańców rodem z westernu. Nawet najmniejsze dziecko wie, że rewolwerowcy potrzebują udowadniać swą niezawodność i szybkość. Tym razem do pojedynku Gospodarze kontra Goście został zaproszony Wójt Gminny Lubań wraz z dzielnymi chłopakami z OSP. Zwycięzcą tej konkurencji, polegającej na złapaniu konia na lasso, została drużyna gospodarzy.
Gwiazdą wieczoru natomiast był DRINK BAR, toruński zespół od ponad 20 lat grający muzykę country i bluegrass. Nawet strugi deszczu nie przeszkodziły muzykom w rozkołysaniu zmarzniętych mieszkańców. Zespół zaprezentował publiczności standardy muzyki country, covery oraz własne utwory, a bloki piosenek meksykańskich znakomicie urozmaiciły koncert.15 05 2013


 AKTUALNOŚCI

Ogłoszenie o rekrutacji uczestników do projektu

OGŁOSZENIA

ANKIETA

RADA GMINY

Radni obradowali

GOKiS

Nauka gry na gitarze