biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1250722

 

 

Aktualności Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu

Znajdź...

 

XXI Samorządowe Igrzyska Sportowe
XXI Samorządowe Igrzyska Sportowe Związku Gmin „KWISA”, odbyły się 25 maja br. , na placu rekreacyjnym w Henrykowie Lubańskim.
Była to impreza promocyjna Związku Gmin KWISA, w której uczestniczyli samorządowcy z 8 gmin: Gminy Lubań, Siekierczyn, Olszyna, Leśna, Lubomierz, Osiecznica, Gryfów Śląski, Miasta Lubań. Oprócz reprezentacji poszczególnych samorządów do udziału w imprezie zaprosiliśmy również mieszkańców całego regionu. Organizatorem tegorocznych igrzysk była Gmina Lubań, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu oraz jak co roku Związek Gmin „KWISA” . Znakomitą konferansjerkę prowadzili: Mariusz Kozak i Wojciech Krawiec.
W tym roku bawiliśmy się w stylu Dzikiego Zachodu, tak więc konkurencje były bardzo widowiskowe. Do Henrykowa zjechali się kowboje, kowbojki , Indianie i inni przedstawiciele Dzikiego Zachodu. Po ciężkich zmaganiach na wesoło, w 10 typowo westernowych konkurencjach jak np. łapanie konia na lasso, pojedynek z rewolwerowcem czy gorączka złota, w której udział wzięli włodarze poszczególnych gmin , na pierwszym miejscu znalazła się drużyna Miasta Lubań. Drugie miejsce zajęli gospodarze czyli Gmina Lubań a na trzecim miejscu uplasowała się drużyna z Lubomierza. Po raz pierwszy w historii igrzysk, nagrodą główną dla zwycięzcy była kampania reklamowa w Muzycznym Radiu o wartości 2 tys. zł.
Po zakończeniu rozgrywek i wręczeniu nagród odbyła się wspólna potańcówka, do której przygrywał zespół JURKI. Nie zabrakło również innych atrakcji. Na scenie wystąpił lokalny zespół Marysieńki wraz z dziećmi z Radostowa oraz panie ze Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Henrykowa Lubańskiego z mistrzowskim wykonaniem kankana. Na dzieci natomiast czekały dmuchane zjeżdżalnie i place zabaw oraz możliwość przejażdżki konnej.
Następne XXII Igrzyska organizować będzie Gmina Lubomierz.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za liczne przybycie, poczucie humoru i dobrą zabawę, a współorganizatorom za pomoc i wsparcie.
28 05 2013


 AKTUALNOŚCI

Zakończyły się inwestycje drogowe na terenie Gminy Lubań

OGŁOSZENIA

ANKIETA

RADA GMINY

Radni obradowali

GOKiS

Nauka gry na gitarze