biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1252953

 

 

Aktualności Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu

Znajdź...

 

Biblioteka miejscem spotkań
Każdego roku zadaniem priorytetowym Gminnej Biblioteki Publicznej w Pisarzowicach jest promocja czytelnictwa, mająca na celu zwiększenie zainteresowania książką. Bibliotekarki starają się wykorzystywać różne formy pracy z młodymi czytelnikami tak, aby biblioteka była postrzegana jako miejsce przyjazne, a książka jako dobry sposób na spędzenie wolnego czasu. Jedną z takich inicjatyw są spotkania z przedszkolakami.
3 grudnia bibliotekę odwiedziły sześciolatki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pisarzowicach. Dzieci wysłuchały najważniejszych informacji o bibliotece, dowiedziały się jak zostać jej czytelnikiem i móc wypożyczać książki. Pięknie opowiadały o tym jak dbać o książki i czego robić z nimi nie wolno. Mogły również wykazać się znajomością bajek, odgadując ich tytuły na podstawie rekwizytów lub obrazków oraz rozwiązując zagadki.
Następnie dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądały zgromadzone w bibliotece książki dla najmłodszych. Podczas spotkania nie mogło zabraknąć głośnego czytania. Był to jednocześnie nasz mały wkład w akcję "Cała Polska czyta dzieciom".
Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały kolorowanki, zakładki do książeczek oraz dyplomy „Przyjaciela biblioteki”. Ale i maluszki przygotowały dla nas niespodziankę wręczając nam samodzielnie wykonane obrazki, za co serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję, że wkrótce wrócą do nas z rodzicami, by wypożyczyć czekające tu na nich kolorowe bajeczki.06 12 2013


 AKTUALNOŚCI

Ogłoszenie o rekrutacji uczestników do projektu

OGŁOSZENIA

ANKIETA

RADA GMINY

Radni obradowali

GOKiS

Nauka gry na gitarze