biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1208828

 

 

Aktualności Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu

Znajdź...

 

Czytanie na dywanie
Od stycznia br. Gminna Biblioteka Publiczna w Pisarzowicach realizuje cykliczne zajęcia literackie pod hasłem „Głośne czytanie na bibliotecznym dywanie”. Mają one na celu wykształcenie nawyku korzystania z biblioteki od najmłodszych lat oraz zachęcenie dzieci do samodzielnego czytania książek.
Jak dotąd maluchy miały możliwość wysłuchania opowieści o różnej tematyce - o tolerancji, przyjaźni, życzliwości, o tym jak obronić się przed zaczepkami innych dzieci i pokonać własny strach. Po ich wysłuchaniu prowadziły dyskusję na temat zachowań bohaterów i morałów płynących z opowiadań. Wiele pozytywnych emocji dostarczają też zabawy np. kalambury, rozwiązywanie krzyżówek sprawdzających rozumienie przeczytanego tekstu, zagadki bajkowe , tworzenie ilustracji do przeczytanych historii. Spotkania cieszą się dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Mamy nadzieję, iż przybędzie nam prawdziwych miłośników książek, a zajęcia pokażą, jak wielką frajdą może być czytanie.
03 02 2014


 AKTUALNOŚCI

Zakończono realizację Projektu: Usuwanie azbestu i wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Lubań na rok 2018

OGŁOSZENIA

Spotkanie informacyjne pt. „Wsparcie z Funduszy Europejskich na rozwój przedsiębiorczości i poprawę konkurencyjności dolnośląskich MMŚP”

RADA GMINY

Radni obradowali

GOKiS

Nauka gry na gitarze