biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

984256

 

 

Aktualności    Rada Gminy    Przetargi    Obwieszczenia          

Ogłoszenia


Znajdź...

 

Informacja o sprzedaży nieruchomości
Wójt Gminy Lubań informuje, że posiada do sprzedaży działkę o powierzchni ok 3,0ha.
Nieruchomość położona w środkowej części wsi Pisarzowice zabudowana jest pałacem wpisanym do rejestru zabytków - obecnie szkoła podstawowa.
Pałac ten to dwukondygnacyjny, podpiwniczony budynek, założony na planie prostkoąta. Od zachodu dostawiono do niego przeszkloną werandę wspierającą taras widokowy. Budynek kryty jest czterospadowym dachem z lukarnami i sygnaturką. Elewacje podzielono prostym, podwójnym gzymsem międzykondygnacyjnym i zwieńczono kostkowym gzymsem koronującym. Okna otrzymały proste obramienia a w partii I kodygnacji przyozdobiono je nadokiennikami. W piwnicach i dwóch pomieszczeniach parteru występują elementy architektoniczne - krzyżowe i kolebkowe sklepienia.
W latach 60-tych XIX w. podczas przebudowy i modernizacji rezydencji wpisanej obecnie do rejestru zabytków założono park krajobrazowy. Posadzono drzewa tworząc niewielkie wnętrza parkowe, założono ozdobne stawy, powstał ogród ozdobny z drzewami i krzewami egzotycznymi.

Więcej informacji pod numerem telefonu 075 646 59 32

06 01 2006


 AKTUALNOŚCI

Zakończono ważne inwestycje drogowe

OGŁOSZENIA

Nabór wniosków o dofinansowanie w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

RADA GMINY

Ostatnia sesja w roku 2016

GOKiS

Nauka gry na gitarze