biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1251024

 

 

Aktualności    Rada Gminy    Przetargi    Obwieszczenia          

Ogłoszenia


Znajdź...

 

Transgraniczne spacery
Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze” we współpracy z Christlich-Soziales Bidlungswerk Sachsen e.V. w Miltitz (Niemcy), Lubańskim Stowarzyszeniem Ekologicznym „Agenda 21“, Nadleśnictwem Bolesławiec, Nadleśnictwem Pieńsk, Nadleśnictwem Szklarska Poręba, Nadleśnictwem Świeradów, Regionalnym Centrum Edukacji Ekologicznej w Lubaniu i Towarzystwem Ochrony Przyrody i Krajobrazu w Zgorzelcu zaprasza do udziału w sierpniu i wrześniu br. w „TRANSGRANICZNYCH SPACERACH” – polsko-niemieckich wycieczkach edukacyjnych do najpiękniejszych, najcenniejszych pod względem przyrodniczym zakątków regionu jeleniogórskiego.

Już od 3 lat P-ZFST „Pogranicze” uczestniczy - we współpracy z lokalnymi partnerami – w ogólnosaksońskiej akcji „Spacerów wiosennych w maju”, oferując miłośnikom przyrody z Niemiec i Polski wspólne poznawanie najpiękniejszych miejsc Dolnego Śląska. Zachęceni sukcesem majowych spacerów zapraszamy w tym roku ponownie mieszkańców regionu jeleniogórskiego i Saksonii do wspólnego wędrowania w towarzystwie leśników, przyrodników i ekologów po pograniczu dolnośląskim.

Na przełomie sierpnia i września 2008 r. przygotowaliśmy dla Państwa w ramach projektu Interreg III A „Edukacja ekologiczna bez granic na pograniczu dolnośląsko-saksońskim” 7 jednodniowych transgranicznych spacerów – wycieczek edukacyjnych, prowadzonych przez leśników, przyrodników i ekologów:

27.08.2008 (środa) – „Lubańskim szlakiem wulkanicznym – wyprawa na Czubatkę i Stożek Perkuna” - 6 km (Lubań i okolica) ULOTKA
30.08.2008 (sobota) – „Perły Gór Izerskich” - 15 km (Jizerka – Hala Izerska – Polana Izerska) ULOTKA
02.09.2008 (wtorek) – „Przełomem Kwisy – rzeki perłami słynącej” - 5 km (Leśna i okolica) ULOTKA
06.09.2008 (sobota) – „Perły Gór Izerskich” - 15 km (Schronisko „Na Stogu Izerskim” – Hala Izerska) ULOTKA
09.09.2008 (wtorek) - „Silva rerum czyli Las rzeczy” - 10 km (Bolesławiec i okolica) ULOTKA
11.09.2008 (czwartek) – „Spacer po puszczy zgorzelecko-osiecznickiej” – 20 km ULOTKA
13.09.2008 (sobota) – „Spacer Wysokim Grzbietem Gór Izerskich” - 10 km (Zakręt Śmierci – Wysoki Kamień – kopalnia kwarcu Stanisław) ULOTKA

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
PLAKAT „TRANSGRANICZNE SPACERY”WARUNKI UDZIAŁU:

1. Udział w spacerach jest nieodpłatny!
2. Organizatorzy zapewniają bezpłatny transport dla uczestników z Polski i Niemiec (szczegółowa informacja nt. trasy przejazdu jest zamieszczona w ulotkach).
3. Uczestnicy ponoszą samodzielnie koszty wyżywienia.
4. Uczestnicy spaceru „Przełomem Kwisy – rzeki perłami słynącej” (02.09.2008) ponoszą samodzielnie koszty zwiedzania zamku Czocha.
5. Organizatorzy zawierają i pokrywają koszty ubezpieczenia NW uczestników. Prosimy o podanie w zgłoszeniu numeru PESEL niezbędnego do zawarcia ubezpieczenia NW.
6. Organizatorzy zapewniają udział tłumacza.
7. Uczestnicy powinni zabrać ze sobą dowód osobisty lub paszport.
8. Udział osób poniżej 18 lat jest możliwy jedynie tylko pod opieką rodzica / nauczyciela.
9. Liczba miejsc na każdym spacerze jest ograniczona do 20. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia.ZGŁOSZENIA:

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejsze nadsyłanie zgłoszeń drogą mailową na adres: spacery@pogranicze-csb.home.pl (przy wykorzystaniu formularza zgłoszeniowego).

O zakwalifikowaniu do udziału decyduje kolejność zgłoszeń!

Osoby zakwalifikowane zostaną poinformowane telefonicznie (lub mailowo) przez Organizatorów po 19.08.2008 r.


INFORMACJA NT. SPACERÓW:

Informacji nt. spacerów udziela koordynator projektu – Magdalena Guła, tel. 075 721 50 77; e-mail: gula@pogranicze-csb.home.pl

Spacery są organizowane w ramach projektu „Edukacja ekologiczna bez granic na pograniczu dolnośląsko-saksońskim” realizowanego przez Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze” przy dofinansowaniu przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Inicjatywy Wspólnotowej INTERREG III A Wolny Kraj Związkowy Saksonia - Rzeczpospolita Polska (Województwo Dolnośląskie).
08 08 2008


 AKTUALNOŚCI

Zakończyły się inwestycje drogowe na terenie Gminy Lubań

OGŁOSZENIA

ANKIETA

RADA GMINY

Radni obradowali

GOKiS

Nauka gry na gitarze