biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1116470

 

 

Aktualności    Rada Gminy    Przetargi    Obwieszczenia          

Ogłoszenia


Znajdź...

 

Przed nami XI Ogólnopolskie Imieniny Henryka
Przed nami XI już Ogólnopolskie Imieniny Henryka Henryki i Henrykowa w Henrykowie Lubańskim- cykliczna impreza organizowana na terenie Gminy Lubań. Każdego roku na scenie plenerowej w centralnej części miejscowości prezentujemy bogatą ofertę działań kulturalnych i rozrywkowych. Amatorzy dobrej zabawy i w tym roku się nie zawiodą, bowiem przygotowaliśmy szereg atrakcji. Kto zatem będzie bawić publiczność podczas tegorocznych XI Ogólnopolskich Imienin Henryka, Henryki i Henrykowa?

9 lipca SOBOTA

GOŚCIEM HONOROWYM tegorocznych Imienin będzie filmowy HENIO- Andrzej Zaborski. Andrzej Zaborski, polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny; także reżyser teatralny,wielokrotnie nagradzany:
1996: nagroda za najlepszą rolę drugoplanową - Komedianta muzycznego w przedstawieniu Niech żyje Punch na V Konkursie Teatrów Ogródkowych w Warszawie
1996: Wielka Ogródkowa dla wszystkich twórców spektaklu Niech żyje Punch na V Konkursie Teatrów Ogródkowych w Warszawie
1998: nagroda jury za najlepszą drugoplanową rolę męską - za rolę Komisarza w filmie U Pana Boga za piecem na XXIII FPFF w Gdańsku
2005: Kryształowy Granat dla najlepszego aktora komediowego - za rolę Księdza Adama w filmie Wesele na IX Ogólnopolskim Festiwalu Filmów Komediowych w Lubomierzu
2008: Odznaka "Za zasługi dla Województwa Podlaskiego"

Rolę filmowego Henryka zagrał w :
1998: U Pana Boga za piecem -jako komendant policji w Królowym Moście ;
2007: Barwy szczęścia -jako Henio, kolega Grzelaka
2007: U Pana Boga w ogródku -jako komendant policji w Królowym Moście
2009: U Pana Boga za miedzą -jako Henryk, komendant policji w Królowym Moście

"Podróż z przebojami", to letni projekt grupy Yagooar.
Świetnie dobrany repertuar, niekonwencjonalne kostiumy, dynamiczne aranżacje i świetne wokale dają obraz nowej formuły biesiadnej, akceptowanej przez wielopokoleniową publiczność. Biesiada trwa trzy godziny i składa się z trzech częci. Pierwsza- to świeżo i nowocześnie zaaranżowane piosenki z lat siedemdziesiątych (m. in. Córka rybaka, Rycz mała, rycz), druga - przeboje lat osiemdziesiątych(m. in. Gdzie się podziały tamte prywatki, Chłopcy radarowcy, Daj mi tę noc),trzecia - znane hity muzyki folkowej i biesiadnej (m. in. My cyganie, Sokoły, czy też piosenki z repertuaru Golec uOrkiestra), łącznie pięćdziesiąt świetnie zagranych i zaśpiewanych przebojów. Biesiada Polska „Podróż z przebojami” - to barwne, dynamiczne, energetyczne widowisko muzyczne dla wszystkich.

CZADOMAN to wokalista z wieloletnim doświadczeniem na scenie muzyki rozrywkowej.Od niedawna tworzy rewolucję w polskiej muzyce tanecznej. Każdy jego występ to niepowtarzalne wydarzenie, które dostarcza niezapomnianych wrażeń i emocji! Podczas koncertów wraz z tańczącymi u jego boku modelkami doprowadza publiczność do szaleństwa w rytmie dance !! Najbardziej znane utwory Czadomana to: Ruda Tańczy jak Szalona oraz Chodź na kolana, które osiągnęły kilkadziesiąt milionów odtworzeń w serwisie internetowym YouTube. W 2015 podczas pierwszej edycji festiwalu muzycznego Polsat SuperHit Festiwal został wyróżniony teledysk „Ruda tańczy jak szalona”, zdobywając 3. miejsce w kategorii Hity Sieci za największą liczbę odsłon na YouTube .Również z tego powodu gościnnie wystąpił w programach telewizyjnych Dzień Dobry TVN w 2014 roku i Kuba Wojewódzki w 2015 roku, emitowanych na głównej antenie telewizji TVN.

10 lipca NIEDZIELA

GRZEGORZ WILK – Jako solista oratoriów Piotra Rubika śpiewał w największych salach USA i Kanady podczas kilku międzynarodowych tournee. Współpracował m.in. z Leszkiem Możdzerem, Włodzimierzem Korczem, Jackiem Cyganem. Wokalista najpopularniejszych programów rozrywkowych m.in. „Jaka to Melodia” w TVP1, wokalista i parodysta w programie “Szymon Majewski Show” w TVN, „Twoja twarz brzmi znajomo” w POLSAT.
Fonografia obejmuje kilkanaście płyt. W 2007 roku jako główny wokalista zaśpiewał na płycie Waldemara Kuleczki i zespołu Big Bit „Pod Prąd”.
W latach 2004 – 2006, występował na deskach wrocławskiego Teatru Muzycznego Capitol w charakterze aktora i solisty. Laureat wielu programów telewizyjnych i międzynarodowych konkursów (1998 – laureat programu Szansa na sukces, 2002 – Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Greckiej w Zgorzelcu, „Droga do Gwiazd”).

Przed świętami Bożego Narodzenia 2008 w wielu polskich radiach rozbrzmiewała w jego wykonaniu piosenka „Czas człowieka”. Jedna z nagranych przez niego na początku roku 2009 piosenek znalazła się w polskim filmie „Kochaj i Tańcz” (utwór „You’ll never be alone”). Współpracował z wieloma wiodącymi artystami sceny polskiej takich jak Ryszard Rynkowski, Krzysztof Krawczyk, Paweł Kukiz, Paulina Przybysz, a także reprezentantami sceny klubowej – Doniu (m.in. „Świat może stanąć”). Współpraca z Włodzimierzem Korczem i Andrzejem Zaryckim, zaowocowała telewizyjnym, dwuczęściowym koncertem „Golgota Polska”. Kontynuując współpracę z Włodzimierzem Korczem, wystąpił 22 sierpnia 2010 w kolejnym jego dziele „Rapsod o Cudzie Nad Wisłą” i na wydawnictwie płytowym „Święty” autorstwa Wł. Korcza i Z. Koniecznego, na której śpiewa partie solowe. Koncerty wyprodukowane przez ks. Zdzisława Ossowskiego zostały wyemitowane na antenie TVP (2011r. i 2014r).

Grecka grupa wokalno instrumentalna Mythos prezentuje oryginalny barwny koncert na żywo. Mythos to Grecy, piękne greckie stroje, greckie instrumenty, bouzuki, greckie melodie, śpiew, oraz świetna zabawa z publicznością połączona z nauką tańca. "Greckie zespoły od lat cieszą się dużą popularnością. W trakcie koncertu zespołu Mythos usłyszycie Państwo największe greckie przeboje, zatańczycie wraz z nami taniec Greka Zorby czyli "Sirtaki" i "Hasaposerwiko". Stworzyliśmy barwny program przedstawiający muzykę grecką od dawnej pieśni do współczesnych przebojów i utworów własnych." Członkowie zespołu to doświadczeni muzycy i wokaliści występujący już wiele lat na scenach Grecji, Polski, Niemiec, Szwecji, Francji, Holandii itd. biorąc również udział w koncertach znanych greckich gwiazd jak na przykład Demis Roussos, Vicky Leandros, Costa Cordalis, Antique, Bouzuki Band.

Zespół MIG - Formację tworzy czwórka rodzeństwa: Dorota , Marek , Krzysiek i Sławek Gwiazdowscy. Za oficjalną datę powstania zakłada się rok 2000 , kiedy to zespół rozpoczął pracę nad materiałem wydawniczym. Ich pierwszy utwór „Co ty mi dasz” osiągnął ogromną popularność i jednocześnie stał się jednym z największych hitów disco polo i Dance. Trzeba podkreślić , że zespół jako jeden z nielicznych tworzy same autorskie utwory, w których można usłyszeć , żywe instrumenty takie jak saksofon. Głównym pomysłodawcą , autorem tekstów i muzyki jest wokalista zespołu Marek.

W roku 2011 Formacja zajęła pierwsze miejsce na Festiwalu Disco Polo I Dance w Ryjewie, ale to nie koniec sukcesów tej grupy, rok później zespół dzięki widzom programu POLO TV zajął pierwsze miejsce na festiwalu DISCO HIT FESTIWAL KOBYLNICA a piosenka „Jej dotyk” uzyskała tytuł Hitu Lata 2012. Rok później na tej samej scenie z utworem " Dziewczyna z sąsiedniej ulicy " formacja zajęła drugie miejsce . W roku 2013 na festiwalu w Ostródzie grupa wykonała utwór " Jej dotyk" , który zakwalifikował się do Gali Finałowej " Disco Polo Hit Wszech Czasów" . Żadna scena nie jest im obca a dowodem tego jest wytęp na Wielkiej Gali Disco Polo "Kiedyś i Dziś" w Sali Kongresowej w Warszawie. Rok 2014 również okazał się być szczęśliwy dla zespołu Mig . Po sukcesie z utworem " Miód malina" grupa wydała dwa single " Nie ma mocnych na Mariolę oraz " Wymarzona" , które w momencie okazały się być wielkimi przebojami, odnotowującymi na swoim koncie miliony odsłon na kanale YouTube. W czerwcu 2015 roku zespół wydał album pt. Wymarzona a na nim 12 autorskich utworów


Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. jest Sponsorem Wydarzenia „XI Ogólnopolskie Imieniny Henryka, Henryki i Henrykowa w Henrykowie Lubańskim”.

W ramach swej działalności GAZ-SYSTEM S.A. aktywnie angażuje się w dialog z otoczeniem oraz wspiera inicjatywy między innymi z zakresu odpowiedzialnych inwestycji, sportu czy ekologii.

Prowadzone przez spółkę inwestycje w zakresie rozbudowy systemu przesyłowego, służące dywersyfikacji dostaw gazu ziemnego oraz bezpieczeństwu energetycznemu kraju, wzmacniają poczucie odpowiedzialności GAZ-SYSTEM S.A. za mieszkańców regionów oraz wykorzystywane zasoby naturalne. Spółka dokłada wszelkich starań, aby podejmowane działania były w pełni rozumiane i akceptowane, realizowane z poszanowaniem środowiska oraz stwarzały szansę na to, by dany region odnosił korzyści z wdrażanych projektów.

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki, odpowiedzialną za przesył gazu ziemnego oraz zarządzanie najważniejszymi gazociągami w Polsce. W ramach programu inwestycyjnego 2015 - 2025 GAZ-SYSTEM S.A. planuje wybudować ponad 2000 km nowych gazociągów w zachodniej, południowej i wschodniej części Polski. Dotychczas zrealizowane inwestycje oraz usługa fizycznego i wirtualnego rewersu na gazociągu jamalskim pozwoliły na znaczne zwiększenie technicznych możliwości importowych z kierunku innego niż wschodni.
29 06 2016


 AKTUALNOŚCI

Można składać wnioski na dofinansowanie do budowy do biologicznych przydomowych oczyszczalni ścieków

OGŁOSZENIA

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza właścicieli gospodarstw rolnych do udziału w XVI edycji Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

RADA GMINY

Radni obradowali

GOKiS

Nauka gry na gitarze