biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1251872

 

 

Aktualności    Ogłoszenia    Przetargi    Obwieszczenia          

Z życia Rady Gminy


Znajdź...

 

Komisja Oświaty Rady Gminy Lubań spotkała się z dyrektorami szkół
6 września bieżącego roku odbyło się posiedzenie komisji oświaty Rady Gminy Lubań z udziałem dyrektorów szkół. Podczas spotkania poruszono wiele istotnych spraw. W pierwszej kolejności omówiono szczegółowo wyniki przeprowadzonych sprawdzianów. Porównano wyniki uczniów szkół gminnych ze średnią wyników województwa. Ponadto dyrektorzy przedstawili strukturę szkół ( liczba uczniów, liczba zatrudnionych nauczycieli oraz ich kwalifikacje).
Istotnym punktem była organizacja zajęć pozalekcyjnych w szkołach. Dyrektorzy zrelacjonowali, co oferują uczniom. Z przedstawionych informacji wynika, iż każda szkoła z terenu gminy wychodzi naprzeciw oczekiwaniom uczniów i ich rodziców. W szkołach prowadzone są takie zajęcia jak: koła zainteresowań ( teatralne, artystyczne, muzyczne, chemiczne, dziennikarskie, ekologiczne, turystyczne, informatyczne, matematyczne, języków obcych), ale przede wszystkim zajęcia sportowe. Każdy z dyrektorów przedstawił osiągnięcia uczniów i nauczycieli.
Niestety podczas spotkania nie tylko chwalono się osiągnięciami. Dyrektorzy wskazali kilka punktów, które według ich oceny należałoby poprawić, aby zwiększyć atrakcyjność naszych szkół.
Na koniec spotkania radni zachęcili dyrektorów szkół do współpracy z komisją oświaty. Wskazali, iż częściej powinni się spotykać i rozmawiać o bieżących sprawach z zakresu oświaty i edukacji.
12 09 2007


 AKTUALNOŚCI

Zakończyły się inwestycje drogowe na terenie Gminy Lubań

OGŁOSZENIA

ANKIETA

RADA GMINY

Radni obradowali

GOKiS

Nauka gry na gitarze