biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1113921

 

 

Aktualności    Ogłoszenia    Przetargi    Obwieszczenia          

Z życia Rady Gminy


Znajdź...

 

Radni obradowali już po raz 25
W obecnej kadencji Rady Gminy Lubań radni w dniu 29 maja 2009 roku obradowali już po raz dwudziesty piąty. Głównym tematem sesji było wyrażenie zgody na przystąpienie Gminy Lubań do realizacji dwóch projektów finansowanych ze środków Unii Europejskiej.
Pierwszy z nich dotyczy wdrożenia e-usług publicznych szansą rozwoju jednostek samorządu terytorialnego z powiatu lubańskiego. W projekcie biorą udział niemalże wszystkie gminy z Powiatu Lubańskiego. Celem projektu jest zinformatyzowanie administracji poprzez zakup sprzętu oraz oprogramowania.
Drugim programem do którego Rada Gminy Lubań wyraziła zgodę na przystąpienie do projektu szkoleniowego dla kadr urzędów administracji samorządowej. Ewentualna realizacja projektu umożliwi przeprowadzenie szkoleń z bardzo szerokiego zakresu wiedzy ogólnej oraz specjalistycznej.
Istotną sprawą poruszoną podczas sesji były zmiany budżetu i w budżecie Gminy Lubań na rok 2009. Przede wszystkim zwiększono planowane dochody o kwotę ponad 590 tysięcy złotych. Powyższe środki pochodzą z budżetu województwa na dofinansowanie realizacji zadania „Budowa sieci wodociągowej w Radostowie Dolnym, Średnim i Górnym – I etap” w ramach pomocy rozwojowej.
16 06 2009


 

AKTUALNOŚCI

Program Ministerstwa Sportu i Turystyki „Szkolny Klub Sportowy” będzie realizowany na terenie Gminy Lubań

OGŁOSZENIA

Do sprzedania samochód MAGIRUS FM192D

RADA GMINY

Uchwalono budżet na 2018 rok

GOKiS

Nauka gry na gitarze