biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1251854

 

 

Aktualności    Ogłoszenia    Przetargi    Obwieszczenia          

Z życia Rady Gminy


Znajdź...

 

Koniec roku z budżetem
Prace nad budżetem kolejnych dwunastu miesięcy trwały do ostatniej chwili. Głównie temu tematowi była poświęcona ostatnia sesja 2011 roku.
Na 30 grudnia 2011 roku zwołana została kolejna sesja Rady Gminy Lubań i była ona poświęcona uchwaleniu budżetu na rok 2012. Pierwszy projekt zaproponowany przez wójta Zbigniewa Hercunia jakiś czas temu budził sporo kontrowersji i przez sześć następnych tygodni pracowano nad zmianami. W efekcie ta nowa wersja została przyjęta jednogłośnie.
To jednak nie wszystko. Podczas wspomnianej sesji dokonano również zmiany na stanowisku przewodniczącego Rady Gminy. Odwołany został dotychczas sprawujący tę funkcję Kazimierz Cwynar a jego miejsce zajęła Bogusława Karnaś. Powód? Część radnych uznała, że przewodniczący zawiódł ich zaufanie i dlatego postanowili go odwołać.
Podczas obrad oprócz dwóch wspomnianych już ważnych punktów radni mieli także okazję zadawać wójtowi pytania. Dopytywano się m.in. o ustawienie pojemników do segregacji śmieci przy blokach w Pisarzowicach, o zakończenie budowy zaplecza przy kompleksie Orlik 2012 w Radogoszczy, o utworzenie schroniska dla zwierząt w ramach projektu Związku Gmin „Kwisa”. Oprócz tego poruszono również temat barierek zabezpieczających przy drogach gminnych, oświetlenia Radogoszczy, jak i zabezpieczenia kładki w Kościelniku Dolnym, ponieważ uległa ona degradacji i uniemożliwione jest przejście przez nią, co niestety stwarza pewnie niebezpieczeństwo dla jej użytkowników.

Źródło: „Ziemia Lubańska” Nr 1/2012
11 02 2012


 AKTUALNOŚCI

Zakończyły się inwestycje drogowe na terenie Gminy Lubań

OGŁOSZENIA

ANKIETA

RADA GMINY

Radni obradowali

GOKiS

Nauka gry na gitarze