GMINA LUBAŃ
wersja kontrastowa powiększ czcionkę
bip

Miło nam poinformować, że Gmina Lubań otrzymała dofinansowanie na usuwanie azbestu i wyrobów zawierających azbest. Będzie to już  8 akcja usuwania wyrobów zawierających azbest prowadzona na terenie Gminy Lubań.

Na realizację zadania pn. „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Lubań na rok 2022 ” otrzymaliśmy dotację ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w wysokości 19 771,50 zł w ramach  przeprowadzonego Konkursu związanego z realizacją gminnych programów usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest na rok 2022 r.

Chęć uczestnictwa w programie, w roku 2022 zadeklarowało 18 podmiotów z terenu Gminy Lubań. Planowana do usunięcia i zutylizowania ilość azbestu to prawie 41 ton niebezpiecznych odpadów. Mieszkańcy gminy, którzy zgłosili się do projektu będą informowani na bieżąco o rozpoczęciu prac .

Inicjatywa ma na celu poprawę stanu środowiska naturalnego, dlatego zachęcam wszystkich mieszkańców naszej gminy do udziału w kolejnych edycjach programu.

Więcej szczegółów znajdą Państwo na stronie  https://wfosigw.wroclaw.pl/…/a_2084,wyniki-naboru-do…

logo stopka